Vasi pecsenye – Deák Zsigmond jegyzete

DEÁK ZSIGMONDDEÁK ZSIGMOND
2019.05.01. 23:47

Mindent tudó, sőt, mindent jobban tudó kollégám magabiztosan jelentette ki, amikor néhány napja három klub az első körben nem kapott NB I-es licencet a Magyar Labdarúgó-szövetségtől, s javasoltam, ezzel hangsúlyosabban foglalkozzunk a lapban, hogy ez csak formaság, másodszorra úgyis meglesz nekik minden, biztos csak egy lényegtelen rubrika maradt üresen, vagy/és a szövetségi bürokrata packázik.

Több mint húsz éve vagyunk barátok, éreztem, felesleges az ellenvetés, halkan mégis megemlítettem, 2006-ban a Fradit mégis sikerült nagyrészt mondvacsinált okok miatt, erőfitogtatás gyanánt egy tollvonással a másodosztályba penderíteni (ahonnan csak harmadik próbálkozásra jutott vissza). 2015-ben pedig a Pécs, a Nyíregyháza, a Kecskemét és a Pápa is a rövidebbet húzta licenc­ügyben, s esetükben az amatőrök közé szólt a száműzetés. Magyarán: egyelőre nem tudjuk, mi a gond a Mezőkövesd, a Diósgyőr és a Haladás friss kérelmével, bármi előfordulhat.

Bizony, bármi, de az biztos nem, hogy a cimborámnak teljes mértékben igaza lesz. A Haladás kapcsán ugyanis Illés Béla a többségi tulajdonos részéről úgy fogalmazott a városi közgyűlés előtt, hogy ha megkapják a kért 150 milliós támogatást, akkor ők vállalják a licenc megszerzéséhez hiányzó további összeg előteremtését. Nincs az a rubrika, amelynek a kitöltése – ha megvan a mögöttes tartalom – több száz millió forintba kerülne, tehát ahogy korábban többször is jeleztük, tényleg nagy a baj Szombathelyen, s messze nem csak a pályán. A repdeső nyolcszázmilliós hiányt korábban cáfolták a vezetők, most már egymilliárdról szólnak a helyi hírek; hiába, eltelt néhány hét.

Illést hajdanán félistenként tisztelték Vas megyében, előfordult, hogy a vele érkező válogatottat éjnek évadján is szurkolók köszöntötték a szállás előtt („Hazajött a Béla!”). Most viszont már nem örülnek annyira a 2007 óta tartó tulajdonosi szerepvállalásának, azzal vádolják, hogy eladogatta a helyi akadémia tehetségeit, miközben a klub mint „áru” az évek során megromlott, már csak kerek 1 forintot ér, s ezalatt csúsznak a fizetésekkel is.

Ilyenkor általában az szokott történni, hogy a csapat összeesik, mint a vizes zokni. Ehhez képest a sereghajtó Hali a legutóbbi nyolc bajnokijából hatot megnyert…

Mi jöhet még? Egyelőre várjuk a licencbizottság újabb döntését, a zuhanyhíradó híreit és persze a meccseket. Odaég-e a vasi pecsenye?

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik