Lang Ádám: Az első beszélgetés után már formálódott bennem, hogy Debrecen lesz a következő állomás

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2025.01.17. 14:26
Lang Ádám utál veszíteni (Fotó: dvsc.hu)
Lang Ádám szerződtetését péntek reggel jelentette be a Debrecen labdarúgócsapata, a válogatott védő pedig ezután interjút adott a klub hivatalos honlapjának.
Légiósok
2025.01.17. 09:08

Lang Ádám távozott az Omoniától, Debrecenben folytatja – hivatalos

A magyar válogatott védő ősszel nagyon kevés lehetőséget kapott Cipruson.

Lang Ádám 2016 óta külföldön futballozott, ám ősszel kevés lehetőséget kapott az Omoniában, a válogatottban is elveszítette helyét az Európa-bajnokság után. A 32 éves védő a klubváltás után, születésnapján nyilatkozott a Debrecen hivatalos honlapjának.
Vártam már a környezetváltást, ez megfogalmazódott bennünk a családdal csaknem kilenc év után. A válogatottal egy évben többször is hazajárkáltunk, és jó volt itthon lenni. Most már hiányzott az otthon, és az első perctől kezdve éreztették, hogy igenis én kellek, és ez nálam nagyon fontos szempont.”

Lang elmondta, hogy nem a Debrecen volt az egyetlen ajánlata.
Egy ajánlat volt még az asztalon, ami ugyanúgy komoly volt. Viszont a Debrecen volt az első, amely megkeresett, és az első pillanattól kezdve azt éreztem, hogy nagyon örülnének, ha csatlakoznék. Ez is számít, ha egy új helyre megy az ember. Igazából talán azt is ki merem jelenteni, hogy jöhetett volna bármi. Az első beszélgetés után már formálódott bennem, hogy ez lesz a következő állomás.

A 70-szeres válogatott védő hozzátette, hogy sok mindent el kellett rendeznie Cipruson, ami nagyon pörgős volt. Kitért az NB I-re is.
Minden héten megnéztem egy-két mérkőzést, az NB I-ben is vannak játékosok, akikkel tartom a kapcsolatot. Követtem, képben vagyok a magyar futballal kapcsolatban, ebben nőttem fel.  Kívülről nézve másként látja az ember, nem formálnék véleményt, de a számokból is látható, hogy a csapat összességében sok gólt kapott és rúgott, ám inkább előbbivel voltak problémák. Az őszi szezonból az otthoni Fradi-meccset emelném ki ebből a szempontból, parádés támadójáték mellett öt gól, de izgulni kellett, hogy mi lesz a vége.

Lang egyelőre lépésről lépésre haladna új csapatánál.
Van egy személyiségem, semmit sem veszek félvállról, amibe belekezdek, azt végigviszem. Utálok veszíteni. Ezt a munkamorált szeretném átadni, ez lehet egy kis példa is másoknak. Amit a futballban elértem, azt annak köszönhetem, hogy ha elkezdtem valamit, akkor arra fókuszálok maximálisan. Amit kitűztem magam elé, elérem. Elsődleges célom, hogy kiérdemeljem a játéklehetőséget, utána ennek jó teljeítménnyel és eredménnyel kell párosulnia. Lépésről lépésre szeretnék haladni előre. Az dönt, ami a pályán van, és ha a kapitány szerint olyan formában futballozom, akkor meghív, ha nem, akkor nem.

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
19 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
21 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
21 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
22 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
2026.06.26. 16:51

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik