Jobb később, mint soha! – Thury Gábor jegyzete

THURY GÁBORTHURY GÁBOR
2025.07.02. 07:15

A MAGYAR LABDARÚGÓ-SZÖVETSÉG május 9-i közgyűlésén korszakformáló határozatot hozott: a javaslat közismert, a 2026–2027-es idényben az első és másodosztályú klubok úgy kaphatnak támogatást (az NB I-ben 500 millió, az NB II-ben 300 millió forintot), ha legalább öt magyart, köztük egy U21-es korosztályú futballistát szerepeltetnek, továbbá az NB II-esek kispadján magyar edző ül. Az illetékes minisztérium sportállamtitkárságával egyeztetett döntés célja a honi fiatalok beépítése a felnőttcsapatokba. 

A stratégiával kapcsolatban néhány klub berzenkedett, a Ferencváros első embere nehezményezte, hogy a zöld-fehérekkel nem egyeztetett senki, más kontraérvek között szerepelt, hogy nemzetközi mezőnyben nem lehet magyar játékosokkal eredményt elérni, továbbá a szabályozás felveri a magyar labdarúgók árát, különösen a fiatalokét. Van igazság a felvetésekben, a Kisvárda sportigazgatója, Révész Attila úgy érvelt, honi futballistát szinte lehetetlen kivásárolni a szerződéséből, a román élvonal újonca, a Csíkszereda elnöke, Szondy Zoltán szerint négyszeresére (!) nőttek a kivásárlási árak és a játékosok fizetési igényei is.

Ám nézzük a pró érvet!

Csányi Sándor a vele készült interjúban megerősítette, labdarúgásunk fejlődésének szükséges, mi több, elengedhetetlen feltétele, hogy a profi csapatok majd’ felét magyar játékosok tegyék ki. Magam – látva az akadémiai rendszer ilyen-olyan buktatóit – talán hamarabb meghoztam volna a döntést, ám erre mondják, jobb később, mint soha. Figyelem! Nem későn, amikor már lefőtt a kávé, csupán később, amikor még lehet a rendszerben korrigálni. Vesszőparipám, hogy – átvitt értelemben persze – szívesebben nézzük a szomszéd fiát, aki mindennap a házunk falának rugdossa a labdát. Na jó, az akadémiai képzésben a házfal szerepét a rúgófal vette át.

Nem véletlen, hogy a Ferencváros Ötvös Bence és Nagy Barnabás személyében fajsúlyos vagy annak ígérkező magyarokat is igazolt, kölcsönjátékosai javát – Baráth Pétert, Pászka Lórándot, Gruber Zsombort – visszarendelte. Nem elképzelhetetlen, hogy Lisztes Krisztián talpra állásához a Fradi nyújt segítő kezet. A Puskás Akadémia a Németországban játszó Németh Andrásra vetette ki a hálóját, Novothny Soma külföldről, Nagy Krisztián Kecskemétről vette az irányt Kisvárdára. Néhányukra igaz: hazaigazoltak, hogy ismét Marco Rossi látóterébe kerüljenek.

Fel kell vállalni, lehet, a folyamat lassúbb lesz a vártnál, de eljön az idő, amikor a honi élvonalból kikopnak a megélhetési légósok.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Labdarúgó NB I
2025.07.02. 07:15

Csányi Sándor: Az 5/1-es szabály a klubok és a magyar futball érdekét szolgálja

„Nem reális elvárás a portugálok megelőzése, a pótselejtezőt érő második hely viszont az” – interjú az MLSZ elnökével.

 

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
2 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
3 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
22 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
Tegnap, 21:50

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik