Tóth Rajmund: Nem fordulhat elő olyan bajnoki rajt, mint tavaly

M. D.M. D.
2025.07.27. 11:40
null
Fotó: Czinege Melinda
A Paksnak sikerült jobban a hétközi európai kupameccse, de az ETO győzelmét sugallja a remek tavalyi egymás elleni mérleg, valamint a keret egyben tartása.
 

Nem kérdés, lélektanilag melyik csapat várja kedvezőbb helyzetből a Fizz Liga 1. fordulójában a Paksi FC–ETO FC mérkőzést. A paksiak harmadik európai kupameccsükön végre gólt szereztek, és Windecker József fejesével le is győzték a Maribort, míg a győriek végig fölényben futballozva kaptak ki Jerevánban a Pjuniktól (1–2) a Konferencialiga-selejtezőben. Tóth Rajmund szerint már a hazafelé tartó repülőúton kezdett oldódni a hangulat, de nehéz megfeledkezni a frusztráló mérkőzésről.

„Még mindig agyalok a meccsen, de egyre kevésbé – mondta lapunknak a már jobbhátvédként alkalmazott saját nevelésű középpályás. – Azt beszéltük a többiekkel, van még egy meccs, nincs minden veszve. Több lövésre és támadásra van szükségünk az ellenfél kapuja előtt, hazai pályán mindenképpen jobb koncentráció kell a passzoknál és a cseleknél. Úgy érzem, jó kezekben vagyunk, a stáb válaszokat ad a felvetődő problémákra. Korábban is megmutattuk, a passzjátékunk jó, de egyszerű helyzeteket rontottunk el elöl, és a veszélyes kontrák is azokból születtek.”

Az ETO Paks elleni tavalyi mérlege kitűnő: hazai pályán 2–1-re és 2–0-ra legyőzte, idegenben 1–1-es döntetlen született, és fontos részlet, hogy a 2–1-es siker akkor az első győzelme volt a csapatnak a bajnokságban, a hatodik meccsen. A paksi keret a nyáron jelentősen meggyengült, a győriek viszont megtartották erősségeiket, s ha ezúttal is sikerülne győzniük, már biztosan elkerülik a tavalyi riasztó rajtot (öt meccsen egy pont). Tóth Rajmund a lelombozó vereség után is játékra kész hangulatban készül.

„Meccset játszani mindig van kedvem, igaz, éppen rosszul jön ki, hogy újabb, viszonylag hosszú utazással jutunk el a helyszínre. Biztosan lesznek fáradtabb játékosok, nyilván a lehető legfittebb csapattal kell Pakson játszanunk. Nehéz meccsre számítok, a Paks mindig az élbolyban szerepel a bajnokságban, és eltérő stílust képvisel, mint a jereváni. Próbáltuk kipihenni az utazást, hogy minél jobb bajnoki rajtunk legyen. Olyan biztos nem fordulhat elő, mint tavaly. Hogy hány ponttal lennék elégedett a tavalyi négy meccs utáni nullához képest? Az összessel!”

NS-tipp 
NINCS KÖNNYŰ HELYZETBEN egyik csapat sem, ugyanis két nemzetközi kupaselejtező között csapnak össze. A jó bajnoki rajt fontos, de szerintem visszafogott mérkőzésen igazságos döntetlen lesz a vége, bár az sem lepne meg, ha szoros összecsapáson a Paks otthon tartaná a három pontot.
(Smahulya Ádám)

LABDARÚGÓ NB I 
1. FORDULÓ
16.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Kisvárda Master Good (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
18.00: Paksi FC–ETO FC (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!
20.00: Puskás Akadémia FC–Kolorcity Kazincbarcika SC (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!

 

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21
Ezek is érdekelhetik