A klubmodell gyümölcse – Borsos László jegyzete

BORSOS LÁSZLÓBORSOS LÁSZLÓ
2025.08.11. 22:55

SAJNOS PERIFÉRIÁRA SZORULT a magyar labdarúgás az európai futballban, éppen ezért az NB I nem különösebben vonzó a nyugat-európai csapatok megfigyelőinek, a scoutok inkább Horvátországban, Szerbiában vagy Ausztriában néznek tehetséges játékos után. Magyar-, illetve fiatalszabály ide vagy oda, az akadémiák nem fogják menetrendszerűen termelni a nemzetközi viszonylatban versenyképes játékosokat, időre van szükség, mire lehet foganatja az MLSZ törekvéseinek és a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet előírásainak. Mindenesetre lesznek, mi több, már vannak olyan klubok, amelyeknél az anyagi ösztönzők miatt több lehetőséget kapnak a saját nevelésűek – igaz, ez olykor meg is látszik a teljesítményükön.

Az MTK Budapestnek azonban semmilyen ösztönzőrendszerre nem volt szüksége ahhoz, hogy könnyűszerrel megfeleljen a kritériumoknak, hiszen az elmúlt években rendre a legtöbb fiatalt szerepeltető egyesületek egyike volt (az előző idényben az utanpotlassport.hu kimutatása alapján 4138 perccel végzett az élen). Klubmodellje többek között arra épül, hogy a legügyesebbek játékjogát erősebb bajnokságba értékesíti, sikerét jelzi, hogy ismét beérett egy generáció, amely a középkategóriás bajnokságok megfigyelőinek figyelmét is felkeltette: Kosznovszky Márkot július végén szerződtette az angol másodosztályú Ports­mouth, az ötszörös válogatott Kata Mihályt csapatkapitányként több külföldi klubnál monitorozzák, Molnár Ádin iránt is mutatkozik érdeklődés, és ne feledkezzünk meg Molnár Rajmundról sem, aki négy találattal vezeti a góllövőlistát, s a DVTK ellen szerzett mesterhármasával a forduló legjobbja lett.

Úgy tűnik, összeállófélben van egy sok fiatal magyar alkotta, ütőképes csapat a Hungária körúton, általánosságban viszont elmondható, az NB I-ben szereplő magyar játékos piaci értéke bizonyos életkor fölött folyamatosan csökken – 22-23 évnél idősebb labdarúgót elég nehéz eladni itthonról top tízes bajnokságba –, ezt pedig figyelembe kell venniük az MTK-nál. Ha tippelnem kéne, Molnár Rajmund lehet a következő, aki dobbant, a 22 esztendős csatár képességei alapján megállhatja a helyét máshol is. Olyan srác, akit fűt a bizonyítási vágy, hiszen a Benficánál utánpótláskorúként nem jöttek be a számításai, hazatérve eleinte szenvedett, az ETO II-ben még vármegyei meccseken is játszott, és hajtja, hogy ismét kitörjön az NB I-ből – ha így folytatja, összejöhet neki az újabb külföldi lehetőség.

 

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
7 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21
Ezek is érdekelhetik