A célegyenesbe ért Kata Mihály felépülése

CS. A.CS. A.
2026.01.18. 12:51
null
Fotó: Török Attila
Kata Mihály, az MTK Budapest középpályása novemberi sérülése után a héten már teljes értékű edzésmunkát végezhetett, s reméli, csapata elindul felfelé a tabellán.  

Visszakaphatja csapatkapitányát az MTK Budapest, Kata Mihály felépülése a célegyenesbe ért. Emlékezhetünk, az ötszörös válogatott középpályás tavaly november 23-án a Diósgyőr elleni (0–4) bajnokin sérült meg, ráestek a lábára, s még az első félidő hajrájában le kellett cserélni.

 „A szárkapocs- és a sípcsontom közötti hártya, valamint a bokaszalagom sérült meg – mondta lapunknak a kék-fehérek 23 éves labdarúgója. – Az orvosok azt mondták, nem klasszikus sportsérülés, inkább baleseteknél szokott előfordulni. Próbáltam ráállni a lábamra, de egyből éreztem, nagy a baj, úgyhogy következett a csere. Ez már majdnem két hónapja történt, de a héten már teljes értékű edzést végezhettem, vagyis már a célegyenesben vagyok. Várom, hogy újra segíthessek a csapatnak – nehezen fogadtam el, hogy nem játszhatok, főleg mert az eredmények sem úgy jöttek, ahogyan elvártuk magunktól. De a téli szünetben mindezt lezártuk, s már előretekintünk.”

Immár új vezetőedzővel, hiszen Pinezits Máté váltotta Horváth Dávidot a kispadon.

 „Úgy érzem, egyre inkább egy hullámhosszra kerülünk Pinezits Mátéval, ám drasztikus változás nem várható a csapatban, már csak a téli szünet rövidsége miatt sem. Azt azért remélem, hogy a védekezésünk javul, hiszen sok gólt kaptunk az ősszel, de a labdabirtokláson alapuló játékunk marad. A jelenlegi kilencedik helynél mindenképpen előrébb végeznénk, fontos, hogy jól kapjuk el a rajtot. Ami engem illet, először is legyek panaszmentes, lendüljek minél hamarabb formába. Szeretném, hogy kiegyensúlyozott futballom mellett néhány extra megoldás, gól vagy gólpassz is jellemezné a játékomat. Ezért dolgozom.”

 

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
18 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
23 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Gruber Zsombor: Mindenki bizonyítani szeretne most Borbély Balázsnak

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 07:13

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Az Újpest elnöke is megszólalt az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárásáról

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:39
Ezek is érdekelhetik