Hazahozta saját nevelésű játékosát az ETO Németországból – hivatalos

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2026.02.10. 20:04
null
Szép Márton újra Győrben (Fotó: eto.hu)
A labdarúgó NB I-ben második helyen álló ETO FC kedden bejelentette, hogy szerződtette Szép Mártont a Bayer Leverkusen utánpótlásából.

Szép Márton 2029-ig írt alá az ETO-nál – közölte honlapján a győri klub, ezzel beigazolódott a Nemzeti Sport korábbi értesülése, lapunk ugyanis már pénteken megírta, hogy a 18 éves futballista visszatér a zöld-fehérekhez, miközben több magyar együttes és egy cseh csapat is kereste.

„Nagyon boldog vagyok – nyilatkozta régi-új klubja honlapjának Szép Márton.Ugyan van rengeteg új arc, de fel-fel bukkannak a folyosón ismerősök is, és tényleg olyan, mintha hazajöttem volna. Jó érzések vannak bennem. Tegnap sikerült az öltözői levegőt is kicsit magamba szívni. Még nem edzettem a többiekkel, de alig várom. Az első benyomások nagyon pozitívak a közeggel és a csapattal kapcsolatban is. Biztos vagyok benne, hogy a beilleszkedéssel sem lesz gond.”

A támadó karrierje Csornán kezdődött, majd 2016-ban csatlakozott a győri utánpótláshoz. 2022-ben a Fehérvár FC-hez szerződött, a következő nyáron pedig a Bayer Leverkusenhez került. A német együttesben főként az U17-es és az U19-es korosztályban képviseltette magát, e két csapat különböző versenysorozataiban három idény alatt összesen 59 mérkőzésen lépett pályára, és szerzett 10 gólt. Emellett több alkalommal is edzhetett a Xabi Alonso vezette felnőttcsapattal.

„Az első edzés Xabi Alonsóval nagyon nagy élmény volt, ott tudatosult bennem, hogy »váó, ez menő« – utalt vissza németországi időszakára a fiatal labdarúgó. – Természetesen a keret is olyan játékosokból állt, hogy ott nem volt mese, menni kellett minden labdáért és feltűnő momentumért. Ezenkívül nagyon markáns, jó emlékem egy korosztályos kupameccs, ahol az utolsó percben lőttem győztes gólt. Az szintén meghatározó pillanata és élménye a leverkuseni karrieremnek.”

A 14 mezszámot megkapó játékos felnőttmérkőzésen még nem jutott szóhoz, a bemutatkozásra viszont már csütörtökön sor kerülhet, amikor az ETO a futballista másik volt klubját, az NB II-es Videoton FC Fehérvárt fogadja 18 órától.

„Alig várom, hogy a stadionban bemutatkozzak a szurkolóink előtt. Ez még nem adatott meg, így ez az első, amit szeretnék átélni. Aztán egyre stabilabb játékpercekhez jutni és egyre komolyabb szerepet betölteni a csapatban” – mondta Szép.

Labdarúgó NB I
2026.02.06. 17:19

A Bayer Leverkusenből szerződtethet magyar fiatalt az ETO FC – NS-infó

Szép Márton lesz az NB I-es tabella élén álló klub első téli szerzeménye.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ETO FC-NÉL
Érkezők: Szép Márton (Bayer Leverkusen – Németország)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatértek:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók:
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatértek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
7 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Gruber Zsombor: Mindenki bizonyítani szeretne most Borbély Balázsnak

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 07:13

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26
Ezek is érdekelhetik