London 2012: Az egységet szimbolizálta az olimpiai szereplés - Putyin

2012.08.15. 15:27
Címkék
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán köszönetet mondott a londoni olimpiát megjáró sportolóknak, amiért – mint fogalmazott – szereplésükkel a nemzeti egységet szimbolizálták.

„Önök az összetartozás csodálatos érzésével ajándékoztak meg minket mondta a politikus a szigetországból hazatérő sportolók fogadásán. Sikereiknek köszönhetően orosz emberek milliói lehettek büszkék a hazájukra.” mondta a politikus a szigetországból hazatérő sportolók fogadásán. Sikereiknek köszönhetően orosz emberek milliói lehettek büszkék a hazájukra.”

Putyin a játékok első napjait követően még élesen bírálta a sportolókat, mert szereplésük elmaradt az előzetesen remélttől, de később módosította az álláspontját.

„Igaz, hogy nem sikerült minden célunkat elérni az olimpián, de valószínűleg sohasem fordul elő, hogy az embernek minden sikerül, amit eltervez” – hangsúlyozta.

Oroszország 82 dobogós helyezéssel – ezek közül 24 győzelemmel – negyedikként végzett az éremtáblázaton. A szovjet éra utáni időszakban első alkalommal fordult elő, hogy az ország küldöttsége nem került az első három közé.

Legfrissebb hírek

Németországnak csaknem száz év után ismét nehézsúlyú profi bokszvilágbajnoka van

Ökölvívás
3 perce

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
3 perce

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
8 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
18 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
23 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
37 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
51 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
58 perce
Ezek is érdekelhetik