Olimpia: óriási ünneppel várták az észak-koreai versenyzőket

2012.08.17. 12:45
null
Az észak-koreai olimpiai csapat tagjai megkoszorúzzák Kim Ir Szennek, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság megalapítójának és fiának, Kim Dzsong Il néhai első számú észak-koreai vezetőnek a szobrát Phenjanban (Fotók: MTI)
Címkék
Hősöknek kijáró ünnepélyes fogadtatásban volt részük az Észak-Koreába hazatérő olimpikonoknak, akiket magas rangú politikusok is köszöntöttek a nyári játékok után.

A repülőtérről nyitott tetejű busszal szállították a sportolókat Phenjan utcáin. A kommunista ország négy arannyal és két bronzzal huszadik lett az olimpiai éremtáblázaton, ezzel az 1992-es barcelonai nyári játékok óta a legjobb eredményt produkálta.

Az ázsiai műsorsugárzók szervezetével kötött megállapodásnak köszönhetően az észak-koreai sportrajongók is láthattak közvetítéseket az olimpiáról.

A hazatérést követő utcai ünneplés után a sportolók banketten vettek részt, amelyen Csö Jong Rim miniszterelnök mondott köszöntőt. A helyi sajtó beszámolója szerint mindegyik dobogós Kim Dzsong Un államfőnek ajánlotta megnyert érmét.

Londonban súlyemelésben három, cselgáncsban egy aranyat szereztek az észak-koreaiak.

 

 

 

 

 

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
14 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
37 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
46 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
55 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
57 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
58 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik