Sajban és a csapat is felelős

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2004.01.23. 21:42
Címkék
Harmadik hely és az ezzel járó 5000 euró. Ez az Alba Volán-FeVita mérlege az Interligában, s ha abból indulunk ki, hogy a fehérváriak címvédőként vágtak neki a sorozatnak, akkor ez a mostani szereplés akár csalódásként is elkönyvelhető.
Különösen úgy, hogy a búcsú, a lengyel Wojas Podhale Nowy Targ elleni elődöntő harmadik mérkőzése meglehetősen kínosan, 6–1-es vereséggel zárult. Bár a Volánnál az Interliga vonatkozásában csalódásról nem beszélnek, azt azért tudják, hogy ennél többet vártak a szurkolók.– Nem is az eredménnyel van baj, mert ebben a lengyel csapatokkal megerősödött mezőnyben a harmadik hely egyáltalán nem számít rossznak, sokkal inkább a csapat hullámzó teljesítménye – érzésem szerint ennek pszichikai okai vannak – az, ami a legnagyobb problémát okozza a számunkra – mondta idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató. – December végén, január elején például kifejezetten jól és látványosan játszott az együttes, aztán jött egy mély gödör, amely immár kilenc mérkőzés óta tart és amelyből igazából még mindig nem sikerült kikászálódnunk. A játékosokon végigsöpört egy betegséghullám és természetesen ez is befolyásolta a szereplést – a csütörtöki nagy különbségű, hat egyes vereség például teljes mértékben ennek a számlájára írható –, de nem lehet csak e mögé bújni. Sajnos be kell látnunk, eddig eredményességben és a közönségszórakoztató játékban is elmaradtunk attól, amit vártak tőlünk, s úgy gondolom, hogy az emiatti felelősség fele részben a csapatot, fele részben pedig a szakmai munkát terheli.– A szakmai munka egyértelműen Branislav Sajbané. Továbbra is megvan a bizalom a szlovák szakemberrel szemben?– Erről a szakosztály vezetésének kell döntenie. Szerintem néhány napon belül erre a kérdésre is megnyugtató válasz születik.– Az idénynek úgy vágtak neki, hogy három vasat tartottak a tűzben és három fronton szerettek volna célba érni. Ehhez képest a kupadöntő és az Interliga már elúszott, maradt a bajnokság. A történtek után nem tartanak attól, hogy ott is gondok lehetnek?– Hétfőig pihenhetnek a játékosok, a jövő héten pedig csak egy bajnoki mérkőzés vár ránk. Azután február elejétől a válogatotté lesz a főszerep. Ez a kis szünet talán elegendő lesz ahhoz, hogy rendezzük a sorokat, mert aztán már a bajnokság második szakaszára és a márciusi bajnoki döntőre akarunk koncentrálni.
Legfrissebb hírek

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
2 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
12 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
18 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
31 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
45 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
52 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
59 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik