Sajban és a csapat is felelős

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
2004.01.23. 21:42
Címkék
Harmadik hely és az ezzel járó 5000 euró. Ez az Alba Volán-FeVita mérlege az Interligában, s ha abból indulunk ki, hogy a fehérváriak címvédőként vágtak neki a sorozatnak, akkor ez a mostani szereplés akár csalódásként is elkönyvelhető.
Különösen úgy, hogy a búcsú, a lengyel Wojas Podhale Nowy Targ elleni elődöntő harmadik mérkőzése meglehetősen kínosan, 6–1-es vereséggel zárult. Bár a Volánnál az Interliga vonatkozásában csalódásról nem beszélnek, azt azért tudják, hogy ennél többet vártak a szurkolók.– Nem is az eredménnyel van baj, mert ebben a lengyel csapatokkal megerősödött mezőnyben a harmadik hely egyáltalán nem számít rossznak, sokkal inkább a csapat hullámzó teljesítménye – érzésem szerint ennek pszichikai okai vannak – az, ami a legnagyobb problémát okozza a számunkra – mondta idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató. – December végén, január elején például kifejezetten jól és látványosan játszott az együttes, aztán jött egy mély gödör, amely immár kilenc mérkőzés óta tart és amelyből igazából még mindig nem sikerült kikászálódnunk. A játékosokon végigsöpört egy betegséghullám és természetesen ez is befolyásolta a szereplést – a csütörtöki nagy különbségű, hat egyes vereség például teljes mértékben ennek a számlájára írható –, de nem lehet csak e mögé bújni. Sajnos be kell látnunk, eddig eredményességben és a közönségszórakoztató játékban is elmaradtunk attól, amit vártak tőlünk, s úgy gondolom, hogy az emiatti felelősség fele részben a csapatot, fele részben pedig a szakmai munkát terheli.– A szakmai munka egyértelműen Branislav Sajbané. Továbbra is megvan a bizalom a szlovák szakemberrel szemben?– Erről a szakosztály vezetésének kell döntenie. Szerintem néhány napon belül erre a kérdésre is megnyugtató válasz születik.– Az idénynek úgy vágtak neki, hogy három vasat tartottak a tűzben és három fronton szerettek volna célba érni. Ehhez képest a kupadöntő és az Interliga már elúszott, maradt a bajnokság. A történtek után nem tartanak attól, hogy ott is gondok lehetnek?– Hétfőig pihenhetnek a játékosok, a jövő héten pedig csak egy bajnoki mérkőzés vár ránk. Azután február elejétől a válogatotté lesz a főszerep. Ez a kis szünet talán elegendő lesz ahhoz, hogy rendezzük a sorokat, mert aztán már a bajnokság második szakaszára és a márciusi bajnoki döntőre akarunk koncentrálni.
Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
4 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
10 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
16 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
47 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik