Az első győzelem után él a remény

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2008.01.06. 23:10
Címkék
A Budapest Bank-FTC csapata imponáló játékkal biztos győzelmet aratott a Podgorica felett, és így még van esélye a KEK-indulást érő harmadik hely megszerzésére.

Ha van sorsdöntő mérkőzés, akkor ez az.

A négy forduló után pont nélkül álló Ferencváros győzelmi kényszer alatt lépett pályára vasárnap a Podgorica ellen, a vereség, de még a döntetlen is szertefoszlatta volna a harmadik hely megszerzéséről szőtt zöldfehér álmokat. Persze a csata előtt hárompontos montenegróiak sem akartak semmit a véletlenre bízni, már csak azért sem, mert még a továbbjutást érő második helyre is odaérhettek. Mindenesetre Marija Jovanovics, a Buducsnoszt átlövője úgy fogalmazott, hogy számukra a KEK-indulást érő harmadik hely megszerzése az elsődleges cél. „Bebizonyítottuk, hogy sokkal erősebb ellenféllel szemben is képesek vagyunk sikert aratni, úgyhogy pontért, pontokért jöttünk Magyarországra” – mondta a balátlövő a dán Viborg ellen az utolsó pillanatban kicsikart döntetlenre utalva.

No igen, az az iksz különösen fájó volt az FTC számára, nem beszélve a buta módon elveszített podgoricai összecsapásról (19–22).

Ami a vasárnapi meccset illeti: mindkét csapat kapkodva, a Podgorica ráadásul durva szabálytalanságokat elkövetve kezdett, de szerencsére hamar megnyugodtak a mieink. A Zácsik Szandra, Lucia Uhraková, Szamoránsky Piroska alkotta belső védőfal nagyszerűen látta el feladatát, és a támadásokkal sem volt nagy gond. Olyannyira, hogy az első félidőben egyszer sem vezettek a vendégek, sőt Szamoránsky Piroska labdaszerzését, majd gólját követően a 17. percben először nőtt háromgólosra a házigazdák előnye. Kilenc perccel később Kovacsicz Mónika révén már négy volt közte (13–9), s ha a csereként beálló, a podgoricai összecsapáson hat hétméterest kivédő Mirjana Milenkovics nem hárít három ziccert, 15–12 helyett öt-hat góllal vezethetett volna félidőben a Fradi. (Az első játékrészben egyébként két apróbb baleset is történt, Ana Radovics elharapta a nyelvét, igaz, erre számítani is lehetett, mert egyfolytában a szája szélét nyalogatva kézilabdázott, míg Szucsánszki Zitának felszakadt a szemöldöke.)

S hogy ez az előny elegendő volt-e a végéig?

Nos, bőven. Zsiga Gyula tanítványai a folytatásban még az első félidőben mutatott játékukat is fölülmúlták, Soós Viktória és Zácsik nagyobbnál nagyobb gólokat ragasztott a vendégek kapujába, és a két szélső, Kovacsicz és Juhász Gabriella is kiválóan teljesített. A 46. percben Zácsik bombáját követően időt kért Tone Tiselj – nem is tehetett mást, ekkor ugyanis 28–20-ra vezetett a Fradi. A végén még az is belefért, hogy a hazaiak kicsit könnyelműen kézlabdázzanak, a két pont ugyanis nem forgott veszélyben. A Ferencváros tehát megszerezte első győzelmét a Bajnokok Ligájában, így nem kell lemondania a harmadik hely megszerzéséről. Ha január 13-án legalább egy pontot szerez a Viborg otthonában, a Podgorica pedig kikap a Valceától, meglesz a hőn áhított harmadik hely. A vasárnap látott Fradi ugyanis megérdemelné a KEK-szereplést.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban

Egyéb egyéni
11 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
24 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik