Karbon: ez ötös!

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2008.01.27. 00:39
Címkék
A férfiak Chamonix-ban lesiklással, a hölgyek a németországi Ofterschwangban óriás-műlesiklással folytatták a Világkupa-sorozatot: az amerikai Marco Sullivan győzelme ellenére a svájci Didier Cuche újabb értékes pontokat szerzett, míg a nőknél az olasz Denise Karbon törött hüvelykujjal diadalmaskodott – a szezon során immáron ötödször!

Marco Sullivan biztos volt benne, hogy egyszer elérkezik majd az ő ideje is... Meggyőzte ebben a novemberi Lake Louise-i lesiklás is, amelyen a második helyen zárt a kanadai Jan Hudec mögött. Az amerikai síző idei eredményei is jelezték már, hogy egyszer „kiugrik” a lesiklómezőnyből: Bormióban a 12., Wengenben a hetedik, Kitzbühelben a hatodik lett.

Aztán jött a chamonix-i jeges pálya, amely tökéletesen feküdt a 27 esztendős Squaw Valley-i fiatalembernek, aki a svájci Didier Cuche (ki más?!) előtt megnyerte a versenyt.

„Lake Louise óta tudom, hogy van esélyem a győzelemre, és Chamonix volt az első tippem. Ez egyszerűen hihetetlen! Ez a siker igazi jutalom a korábbi sérüléseim után. Igazán keményen küzdöttem azért, hogy újra az amerikai csapat tagja lehessek” – lelkendezett Sullivan.

Didier Cuche sem volt elkeseredve, hiszen az összetett Világkupáért folyó versenyfutásban érintett sízőket, az osztrák Benjamin Raichot és az amerikai Bode Millert egyaránt megelőzte a versenyben (a 33. helyen záró Raich a 44. Hermann Maierhez hasonlóan pontot sem szerzett).

„Ez volt a legtöbb, amit ezen a pályán nyújtani tudtam” – árulta el Cuche, aki mögé a szlovén Andrej Jerman állhatott fel a dobogóra.

A nap szenzációját Rainer Schönfelder szolgáltatta, aki szlalomspecialistaként a negyedik helyen végzett. A bohém osztrák a sestriere-i kombinációs verseny lesikló részében már volt harmadik is, ám most igazi gyorsspecialistákat pipált le a chamonix-i pályán. A nők ofterschwangi óriásműlesiklásán is igazi csoda részesei lehettünk: az olasz Denise Karbon törött hüvelykujjal versenyezve győzött a viadalon az összetett Világkupában éllovas, osztrák Nicole Hosp és honfitársa, Elisabeth Görgl előtt.

Karbon, aki az első futamban még csak a kilencedik volt, a szezon hat óriásából az ötödiket nyerte meg, és a hátralévő két versenyen igazán nagyot kell hibáznia ahhoz, hogy ne az övé legyen a szakági Világkupa.

Nicole Hosp azonban nem dőlhet kényelmesen hátra. Az összetett Világkupában ugyanis a legnagyobb riválisa, az amerikai Lindsey Vonn hatodik lett – gyorsspecialistaként pályafutása legjobb óriás-műlesikló eredményét érte el, vagyis nem hagyta magát lerázni.

Legfrissebb hírek

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
1 perce

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
5 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
16 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
21 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
34 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
49 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
56 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
1 órája
Ezek is érdekelhetik