Sztárcsapatok jönnek

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.02.16. 23:31
Címkék
Szombaton a déli órákban tartották a jövő évi felnőtt kosárlabda Európa-bajnokságra kvalifikáló csoportbeosztást az olaszországi Velencében. Mi tagadás, a magyarokon nem lett úrrá karneváli hangulat, hiszen a nőkre többek között a franciák, a férfiakra pedig az olaszok és a szerbek elleni meccsek várnak.

„Azt a mindenit! Húha… Nem ajándék – ezek voltak Sztojan Ivkovics, a férfi kosárlabdaválogatott szövetségi kapitányának első szavai, miután megtudta tőlünk a leendő ellenfeleket, azaz hogy Olaszország, Szerbia, Bulgária és Finnország ellen kellene kivívni az Eb-szereplést. – Mondanom kellene valamit? Akkor azt mondom, mivel világ- és Európa-bajnokokkal kerültünk össze, most legalább kiderül, mennyit kell dolgozni ahhoz, hogy elérjük a szintjüket. Meg kell próbálni megnyerni minden olyan meccset, amelyiken van esély.”

A délszláv szakemberrel egyetértve mi ehhez azt tudjuk hozzátenni, hogy a realitás a csoport harmadik helye – de az sajnos nem elég az Európabajnoki részvételhez. Ugyanis csak a csoportgyőztesek és három legjobb második helyezett jut ki közvetlenül a lengyelországi tornára.

Egy biztos: jó lenne a bolgárokat és a finneket is megelőzni, és akkor talán nem az lesz a sorozat vége, mint legutóbb, amikor az A-divízióban való bennmaradásért kiki mérkőzéseket kellett játszani.

S akkor tán nem a leggyengébb, azaz az ötödik kalapból sorsolnák ki Magyarországot, ahogy tették azt a nők esetében is…

„Tudtuk, hogy ebben a helyzetben könnyű csoportot nem kaphatunk, de sajnos az első és a negyedik kalapból is a lehető legerősebb ellenfél jutott mellénk – ezek már Rátgéber László, a hölgyek nemzeti együttesét irányító szakvezető szavai, miután kiderült, hogy itt Franciaország, Románia, Horvátország és Szlovákia legjobbjai várnak a mieinkre. – Ennek ellenére meggyőződésem, hogy elsősorban saját magunkkal kell foglalkoznunk, mert ha nem tudunk ütőképes válogatottat összehozni, bárkitől kikaphatunk, ez már bebizonyosodott.”

A szintén a volt Jugoszláviában született trénernek is igaza van, noha itt talán valamivel biztatóbb a kép: az azonnali továbbjutást jelentő második hely esetleg elcsíphető a franciák mögött.

Ehhez persze körbeverésre és jó adag szerencsére is szükség van, de ahogy Rátgéber is fogalmazott, leginkább egységes csapatra, amely talán bizonyíthatja, hogy még nem szakadtunk le teljesen a földrész élvonalától.

A jövő évi férfi kontinensviadalt Lengyelországban rendezik szeptember 7. és 20. között, míg a női tornára Lettországban kerül sor 2009. június 7-től 20-ig.

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
34 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
41 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
44 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
1 órája

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik