Edzőváltás a Szeviép-Szegednél

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.03.13. 01:55
Címkék

Elváltak Fodor Péter vezetőedző és a Szeviép-Szeged útjai. Némileg váratlanul. Ugyanis a csongrádi megyeszékhelyen csupán az évad kezdete óta dolgozó vasi illetőségű, és eddig inkább férfikluboknál tevékenykedő szakvezető nem ért el rossz eredményeket a kék-fehérekkel, akik most is betonbiztos harmadikok az Uniqa NB I tabelláján – tavaly is ebben a pozícióban zárták a honi női bajnokságot.

Tavaly is edzőt váltott a vezetőség, igaz, akkor csak az idény végén...

„Hétfőn munkamegbeszélést, tartottunk, amelyen elemeztük, értékeltük az eddig történteket, és ezen vetődtek fel a jövőt érintő szakmai tervek. Be akartuk vezetni a szakmai igazgatói kontrollt, amelyre Péter kért egy nap gondolkodási időt, hogy megemészthessee az új helyzetet, majd azt kérte, közös megegyezéssel, kommentár nélkül bontsuk fel a szerződését” – mondta Domokos Mihály, az eddigi ügyvezető, aki átveszi a távozó tréner helyét a kispadon.

Mint megtudtuk, szerdán már az együttes egykori játékosa, Donkó Orsolya tartotta az edzést, amelyen közölte a vezetőség, hogy nincs megelégedve a csapattal, mert nemhogy közelítene a két élklubhoz, hanem súlyos vereséget (85–49) szenvedett vasárnap a fáradt és több sebből vérző Pécstől, amely nemrégiben a Magyar Kupában kétszer is legyőzte a szegedieket. Az ottani negyeddöntőben azonban összesítésben (157–124) sem volt akkora különbség, mint legutóbb a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

„A váltás egy folyamat eredménye, semmi köze a harmadik helyhez. Nem az eredményességet, hanem az előremutató, távlati céljainkat visszaigazoló munkát vártuk el, és most úgy láttuk, ennek érdekében váltásra van szükség, de mi nem személycserére gondoltunk, hanem strukturálisra. A félreértések elkerülése végett szeretném tisztázni, hogy mi nem fogyasztjuk az edzőket, tavaly például Peresztegi Nagy Ákostól sem szerettünk volna megválni” – szögezte le a régi-új dirigens.

Domokos Mihály nem először veszi át menet közben a Szeviépet: két esztendeje szintén ő volt a beugró, amikor Zseljko Dokics állt fel a kispadról. Mostantól Donkó Orsolyával közösen felel a felkészítésért, ügyvezető igazgatói munkaköre kibővül a szakmai igazgató posztjával. Ő meccsel, a délelőtti edzéseket viszont egyetemi elfoglaltságai miatt segítőjére bízza.

Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
5 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
6 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
15 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
17 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
35 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
43 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
46 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik