Újra bemutatják az antifutballt

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2008.04.03. 02:04
Címkék
A második számú európai kupasorozatban is szűkül a mezőny, csütörtökön a negyeddöntő első felvonásait rendezik meg Münchenben, Glasgow-ban, Leverkusenben, valamint Firenzében. Utóbbi városba utazott a PSV-vel Dzsudzsák Balázs, aki még sohasem szerepelt ilyen rangos mérkőzésen a nemzetközi porondon – igaz, nem biztos, hogy pályára küldi őt edzője a Fiorentina ellen.

Nem törődve a Bayern München jelenlétével, no meg azzal, hogy a negyeddöntőben a szintén minőségi csapatnak számító, többek között a román válogatott Adrian Mutut foglalkoztató Fiorentina lesz az ellenfél, Dzsudzsák Balázs kijelentette: a PSV számára most már rendkívül fontos az UEFA-kupa, amelyet meg is akar nyerni. Abból kiindulva, hogy az eindhoveniek legutóbbi hat meccsükön mindössze két gólt kaptak, az elmúlt három fellépésük alkalmával meg egyet sem, jó esélyük van az olasz bajnokságban a BL-szereplést érő negyedik helyért harcoló firenzeiek elleni párharcban. Csakhogy újabban – a magyar futballistát idézve – botrányosan játszanak, arról már nem is beszélve, hogy ami elég a holland bajnokságban, gyaníthatóan kevés az UEFA-kupanegyeddöntőben.

De vajon változtat-e játékstílusán a PSV?

„Ne legyen igazam, de szerintem nem – mondta Dzsudzsák Balázs, aki csütörtök este a cserepadon kezdi a találkozót. – Úgy fest, idény végi megbízatásáig Sef Vergoossen a védekezésre építi játékunkat, ami, be kell vallanom, egyre többünknek nem tetszik, a múltkor is elégedetlenségünknek adtunk hangot, igaz, csak sutyiban, a busz végében. Nekem például nagyon nem tetszik, hogy csak elvétve érek labdához a meccseken. Néha tényleg nem értem Vergoossent.”

Ha nem jönnének az eredmények, kirobbanhatna a forradalom, de akárhogy is nézzük, az edzőnek igaza van: a bajnoki cím szinte már zsebben, a kontrákra bazírozó passzív futball pedig a jó nevű együtteseket is (például a Tottenhamet vagy az Ajaxot) megfojtotta a pályán. Ráadásul a holland klub nem fogja vissza magát motiválásügyben, hiszen az UEFA-kupa megnyeréséért fejenként 100 ezer eurós prémiumot ajánlott fel a futballistáknak, további 125 ezret pedig a bajnoki aranyért.

„Nyilván ez is motivál minket, bár senkin sem vettem észre, hogy kizárólag a pénzre hajtana, annál sokkal többről van szó. Az én esetemben elsősorban arról, hogy magyar futballistaként szerepelhetek az UEFA-kupa-negyeddöntőben, számomra ez is óriási eredmény. De mivel a sportban nincs rosszabb annál, mint amikor az általad épített vár a szemed láttára omlik össze, remélem, nem a negyeddöntő jelenti a végállomást” – zárta mondandóját Dzsudzsák Balázs.

Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
12 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
28 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
36 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
52 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik