Széthúznak ugyan, de azért még nyertek

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2008.04.10. 01:58
Címkék
A Barcelona annak rendje és módja szerint bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, de nehogy azt higgyük, hogy fenékig tejfel az élet a nagy családnak tartott katalánoknál – mert éppen az öszszetartás, az egymás iránti tisztelet hiányzik a csapatból, legalábbis ezt állítja a klub gazdasági elnöke.

Nincs telt ház – állapíthattuk meg szerda este, márpedig ez egyáltalán nem jellemző a Barcelona mérkőzéseire, pláne nem akkor, amikor a BL-elődöntő a tét. Hogy több ezer hely üresen maradt a Camp Nouban, az csak újabb üzenet a kiegyensúlyozott teljesítményt, a látványos futballt hiányoló szurkolóktól. És üzenet az is, amit Xavier Sala Martín, a katalánok gazdasági igazgatója mondott, ezúttal nem a pénzügyeket érintve.

„Az az igazság, hogy széthúzás tapasztalható a csapaton belül, vannak, akik bármit, így a lötyögős edzéseket is megengedhetik maguknak következmények nélkül, és ezzel függ össze, hogy némelyik futballista akkor sem kerül be a kezdőbe, ha megszakad a tréningeken. Ezért kell sérülésekre hivatkozva elfedni az igazságot” – hangzott el immár hivatalos helyről, amit eddig is sejteni lehetett.

Nem tudni, mi történt volna Barcelonában, ha ez egyszer a bátran futballozó Schalke is kihasználja adódó lehetőségei felét (különösen Asamoah, Jones és Kuranyi volt elemében), a félidő derekán felharsanó füttyszó mindenesetre jelezte, valami nagyon nincs rendben ott lent a gyepen. A hazaiak önerőből nem is tudtak gólt szerezni, besegített viszont a gelsenkircheni védelem, éppen a félidő hajrájában: a Bordon lábán felpattanó labdát Krsztajics buta módon az ötösre fejelte vissza, Yaya Touré pedig a hálóba lőtt.

Vagyis a Schalkénak két gólt kellett volna szereznie a továbbjutáshoz úgy, hogy közben nem kap többet, és lássuk be, ez a mégoly szürke Barcelona ellen is lehetetlen vállalkozásnak tetszett, ráadásul az idő előrehaladtával mintha a vendégek beletörődtek volna sorsukba. A katalánok végül megérdemelten, de a jelenlegi helyzetük alapján kicsit meglepő módon kettős győzelemmel jutottak tovább, és készülhetnek a klub történetének tizedik BEK-/BL-elődöntőjére.

Az utóbbi időben helyenként elképesztő formában futballozó Manchester Uniteddel vívják meg, az a párharc lesz az idény következő csúcsrangadója – de vajon tényleg az lesz?

Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
12 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
29 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
36 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
53 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik