Évente kell egy csapat

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2008.05.07. 00:37
Címkék
A legszebb futballt játssza Európában – állapították meg a szakemberek, de még a vetélytársak is az Arsenal kapcsán. Nos, szép futball ide vagy oda, Arsene Wenger együttese semmit sem nyert ebben az idényben, és momentán az a kérdés: a következő évadban kikkel próbálja meg reprodukálni a látványos játékot a népszerű londoni csapat?

Még egészen friss a hír, hogy Mathieu Flaminit, az Arsenal óriási munkabírású, egyszersmind egyik leghasznosabb középpályását szerződtette a Milan. A mozdulataival a legendás Johan Cruyffot idéző, ragyogó képességű Alekszandr Hlebre az Inter vetette ki a hálóját, az újabb bajnoki cím küszöbén álló olasz sztárcsapat nem is titkolja, hogy jelentősen megemelné a fehérorosz futballista amúgy sem csekély, 50 ezer fontos heti fizetését. Jens Lehmann kapus már biztosan távozik az „ágyúsoktól”, a csapat eszének tartott Cesc Fabregas jövője sem tiszta még, a sérülékenység világbajnokáról, Tomás Rosickyről sem állíthatjuk biztosan, hogy Londonban marad, és ott van még a támadások szűrésével „foglalkozó” Gilberto Silva, aki kijelentette: nem hajlandó még egy idényt lehúzni töltelékemberként (egyébként Keith Edelman ügyvezető igazgató pedig a minap bejelentette, hogy nyolc év után távozik posztjáról).

Vagyis azok a labdarúgók „lógnak a levegőben” az Arsenalnál, akik fazont szabtak a csapat játékának, illetve akik stabilitást adtak a napjaink futballjában különösen fontos középpályán.

S ezen a ponton máris kezdhetünk nosztalgiázni. A 2000-es évek első felében többek között Thierry Henry, Robert Pires, Dennis Bergkamp, Fredrik Ljungberg, Patrick Vieira és Sylvain Wiltord ejtette ámulatba a sportág kedvelőit Arsenal-mezben, ráadásul a látványos futball eredménnyel is járt: bajnoki cím 2002-ben és 2004-ben, FA-kupaelsőség 2002-ben, 2003-ban és 2005-ben, angol Szuperkupadiadal 2002-ben és 2004-ben. Hogy Wenger kikkel pótolja majd a távozókat (merthogy Flaminin kívül lesz még néhány), s hogy egyáltalán kiknek lesz vonzó az Arsenalhoz szerződni, egyelőre nem tudni, a hírek szerint mindenesetre Gennaro Gattuso, a Milan örökmozgója már célkeresztben van. Ő azonban nem futballvirtuóz.

Egy szó, mint száz: a Liverpool elleni trilógia (BL-negyeddöntő oda-vissza, közte egy bajnoki) és az azt követő, Manchester United elleni Premier League-csata alkotta időszakot élete legnehezebb másfél hetének minősítő Arsene Wengerre a nyáron újabb, talán minden eddiginél nagyobb kihívás vár, hiszen a következő idényre is ütőképes csapatot kell formálnia. Nem lesz egyszerű, de ha valaki, akkor ő igazán ért ehhez, mert ne feledjük, egy éve – elsősorban Henry távozása miatt – temették az Arsenalt, mégis sokáig versenyben volt a bajnoki aranyért, és a címvédő Milant is kiejtve eljutott a BL-negyeddöntőig.

Trófeát azonban egyet sem nyert a gárda – már három éve.

Legfrissebb hírek

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
16 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
24 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
29 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
44 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
53 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik