„Ott leszek az alapozáson”

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
2008.05.09. 02:44
Címkék
A Plymouth legjobb futballistájának megválasztott Tímár Krisztián vasárnap szörnyű fejsérülést szenvedett a Wolverhampton ellen az angol másodosztály (Championship) utolsó fordulójában. A 28 esztendős hátvédet a hét végén megoperálják.

Mi a pontos diagnózis?Mi a pontos diagnózis?

Pontosat csak a műtét után tudnak felállítani az orvosok. Pénteken vagy szombaton operálnak, várhatóan négyórás lesz a beavatkozás. Nem mintha félnék tőle, de minél hamarabb szeretnék túl lenni rajta. Több lehetőség van arra, hogy helyrehozzák a sérült részt, csontpótlással vagy akár fémlemez beépítésével.

Az eddigi vizsgálatok során mit állapítottak meg az orvosok? Valamit csak mondtak.

Persze. Betört a koponyacsontom, eltört az orrnyergem, ahogy a szemöldökcsontom is, ez ráadásul négy helyen.

Ezt még hallgatni is rossz...

Átélni még szörnyűbb, elhiszi? De tulajdonképpen szerencsésnek mondhatom magam, hiszen a leváló csontdarabok megsérthették volna a szememet és az agyamat is. Annak súlyos következményei lettek volna.

Az számított valamit, hogy kifejezetten erős felépítésű labdarúgó?

Nem is keveset, az orvosok mondták is, hogy nem sokan keltek volna fel ilyen horrorisztikus ütközés után. Én megpróbáltam.

Aztán összeesett.

Ez nem egészen így történt. Miután a saját lábamra álltam, a homlokomhoz nyúltam. Éreztem, hogy behorpadt, ekkor azonnal eszembe jutott Sorin Botis korábbi sérülése. Nem összeestem, hanem annyira megijedtem, hogy inkább visszafeküdtem a földre. Szörnyű érzés volt.

A műtét és a kórházi kezelések költségeit a klub állja?

Igen, pontosabban a Plymouthtal szerződésben álló biztosító. De ez nem csupán az én esetemben van így, minden labdarúgóra érvényes, aki sérülést szenved.

Augusztusban kezdődik az új idény, mit gondol, ott lesz a rajtnál?

Biztos vagyok benne, már csak azért is, mert az orvosok azt mondták, sikeres műtét esetén gyorsan gyógyul a sérült testrész. Ott leszek az alapozáson, igaz, a tréningeken nem fejelhetek majd a labdába. Viszont a rajtra így tökéletes erőállapotban leszek, utána meg már csak rajtam múlik, mikor használom a fejemet. Erős, stramm fickó vagyok, mindent megteszek azért, hogy minél hamarabb a csapat rendelkezésére álljak.

Ha már ön a csapatkapitány...

...meg az év játékosa a Plymouthnál. Mind a kettőre büszke vagyok, és jó érzéssel tölt el, hogy megbecsülnek, számítanak rám a klubnál. Igyekeztem a lehető legtöbbet kihozni magamból, és azon leszek, hogy a következő idényben se legyen másként.

Ezek szerint a Plymouthnál marad?

Megmondom őszintén, most csak az foglalkoztat, hogy a lehető leghamarabb felépüljek. Nekem a futball az életem.

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
22 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
29 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
46 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
56 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik