A puttony

Détári LajosDétári Lajos
2008.06.25. 00:50
Címkék
Miután játszottam Ausztriában és Svájcban is, tisztában vagyok azzal, hogy milyen az ott élő emberek habitusa. Ezért egyáltalán nem lepett meg, hogy futball-láz helyett csupán hőemelkedés tapasztalható náluk. Maximálisan tisztában voltak azzal, hogy mire képes a csapatuk, ezért nem is élték meg csalódásként a kiesésüket. Sőt díjazták, hogy önmagukhoz képest egész jól teljesítettek, egyszer sem játszottak alárendelt szerepet. Viszont jól megszervezték az Eb-t. Szép stadionok, jó pályák várták a nézőket, a játékosokat. Mondom ezt annak ellenére, hogy látva a kicserélt bázeli gyepet, többen is megjegyezték, azon még BLSZ III-as meccset sem lett volna szabad megrendezni. Nos, a látvány első blikkre valóban szokatlan volt, hiszen a mélyzöldtől a fakó sárgáig sokféle színt felfedezhettünk, de a talajra nem lehetett panasz – bár nálunk lennének ilyenek…

Kifejezetten jó hangulatú meccseket láthattunk eddig, a szurkolók is kitettek magukért, csodálatos miliőt varázsoltak a lelátókra, öröm nézni és hallgatni őket. A tegnapi számban már pedzegettem, hogy mit várok a német–török elődöntőtől, most kicsit bővebben is kifejteném.

Kétségtelen, hogy a törökök nehéz helyzetben vannak.

Mit tennék én Fatih Terim helyében?

Támadó szellemű csapatot küldenék pályára, mert manapság képtelenség kilencven percen át kibekkelni a meccseket. Miután a törököknek nincs semmi veszítenivalójuk, bátran kockáztathatnak. Ha kikapnak, abban nincs semmi szenzáció, ez ugyanis a papírforma-eredmény. Ellenben ha nyernek, az világszenzáció. A támadó szellemű felfogás persze magában hordozza a csúfos bukás lehetőségét, de úgy gondolom, Terim mester és fiai ezúttal biztonságos védekezésből indított kontrákra alapozzák majd játékukat.

A németek győzelmi kényszerben lépnek pályára, a törököket leszámítva szerintem szinte mindenki biztos abban, hogy Joachim Löw legénysége lesz a vasárnap esti döntő egyik résztvevője. Azért ez elég nagy puttony lesz a játékosok hátán… Minden perc, ami gól nélkül telik el, a törökök malmára hajtja a vizet. De ha a németek olyan összeszedetten, céltudatosan futballoznak majd, mint a portugálok ellen, szerintem kiharcolják a győzelmet.

Két dologban vagyok biztos a mai esti német–török mérkőzés előtt: 1. kevés gól lesz; 2. jó meccset láthatunk.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
19 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
22 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
25 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
29 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
31 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
35 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
46 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik