Hárman csatáznak a hajó két helyéért

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2008.07.05. 00:25
Címkék
Péntek délelőtt a szegedi Maty-éren rendezték meg az olimpiai indulás szempontjából még kérdéses szám, a férfi K–4 1000 méter szétlövését. A versenyt mindössze 11 századdal a Sík Márton, Bozsik Gábor, Beé István, Boros Gergely alkotta egység nyerte meg, ám a kvótahelyzet miatt egy versenyzőtől el kellett köszönni a csapatból. A helyszínen Beé Istvánra esett a választás, az elnökség azonban adott neki még egy lehetőséget.

A nemzetközi szövetség elutasí totta a Magyar Kajak-kenu Szövetség kvótacserével kapcsolatos kérését, így péntek reggel a szétlövés előtt már egyértelmű volt: bárhogy is alakuljon a csata a Gyökös Lajos, Kökény Roland, Vereckei Ákos, Horváth Gábor alkotta kvartett és a Sík Márton, Bozsik Gábor, Beé István, Boros Gergely összetételű egység között, Vereckei biztosan ott lesz Pekingben a magyar férfi négyesben. Ő ugyanis azon négy versenyző (Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor, Benkő Zoltán, Vereckei Ákos) között van, akik már olimpiai indulási jogot szereztek, ám mivel a férfi kajakszakágban csak hét kvótánk van, a Sík-féle egység győzelme esetén egy versenyzőt úgymond ki kell „szállítani” a hajóból.

És éppen ez a helyzet állt elő Szegeden.

A Hűvös Viktor vezetésével tréningező négyes ugyanis hihetetlen küzdelemben, mindössze 11 századdal legyőzte Vereckei Ákosékat. Ezzel eldőlt, hogy a már Atlantában ezüstérmes, Sydneyben és Athénban aranyérmes Horváth Gábor, a csapat rangidőse nem lesz ott negyedik olimpiáján.

A délelőtt folyamán úgy volt, hogy a győztes egység veteránja, a 36. születésnapját éppen pénteken ünneplő Beé István is elköszönhet Pekingtől, hiszen Angyal Zoltán szövetségi kapitány úgy döntött, azzal a javaslattal áll a délutáni elnökségi ülés elé, hogy egykori versenyzőjét hagyják ki a csapathajóból.

A testület azonban még egy lehetőséget adott a versenyzőnek, hiszen míg Sík Mártont és Vereckei Ákost már most beválogatták a csapathajóba, a másik három versenyző, Beé István, Bozsik Gábor és Boros Gergely a jövő héten egyes szétlövésen dönthet a kieső személyéről.

„Nem szubjektív döntést hoztam, amikor délelőtt Beé Istvánt jelöltem meg kiesőként – mondta Angyal Zoltán szövetségi kapitány. – Sík Márton egyértelműen kiválóan sztrókolja a hajót, Boros Gergely is megtalálta helyét a negyedik beülőben, Bozsik Gábor az országos bajnokságon ötszáz egyesben megszerzett harmadik helyével bizonyította, hogy nagyon jó formában van. Ezért választottam Beé Istvánt. Számomra is nagyon nehéz döntés volt, sajnos kényszerhelyzetben vagyunk, ami senkinek sem tesz jót. Az elnökségi döntésnek köszönhetően most nyolcszáz méteren – időben ez áll legközelebb az ezer négyeshez – ismét megmérkőznek a fiúk, így végül valóban minden pekingi résztvevő a vízen harcolhatja ki helyét.”

Az elnökség abban is döntött, hogy a csapathajóból kimaradó versenyző afféle jutalomútként elutazhat az olimpiára, ahová egyébként versenyezni 14 (3 kenus, 4 női kajakos és 7 férfi kajakos) magyar sportoló mehet.

Legfrissebb hírek

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
7 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
23 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
47 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
56 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik