A francia Fabrice Jeannet elleni, elődöntőbeli vereség annyira megviselte Boczkó Gábort, hogy utána a bronzmeccset is elbukta a spanyol José Luis Abajo ellen a „hirtelen halálban”.
Kulcsár Győző szövetségi kapitány a tőle megszokott joviális hangnemben, Boczkónál lényegesen nyugodtabban értékelte a látottakat.„Csalódott vagyok, mert éremre számítottam, de ne felejtsük el, hogy 1996, Imre Géza atlantai bronzérme óta olimpián párbajtőr egyéniben nem voltunk a legjobb négy között. Szóval, nem tragédia ez a negyedik hely, csak éppen jobb lett volna egy harmadik… Nehéz nap volt, speciális verseny, hiszen a látszólag könnyedén menetelő Boczkónak is a sydneyi egyéni olimpiai bajnokot, az olasz Rotát kellett megvernie az első körben, majd a világranglista éllovasát, a venezuelai Fernándezt. Abajót egyébként tízből kilencszer felül szokta múlni – most lett volna a legfontosabb, de nem sikerült.Amúgy nincs Gáborral semmi baj, példamutatóan dolgozik, majdnem mindent alárendel a vívásnak… Sajnos, a Jeannet elleni vereségét nem volt képes feldolgozni, arra ment rá a bronzcsörtéje. A napról általában annyit, hogy Krisztián, az unokaöcsém tényleg gyengén vívott, s Imre Gézáról sem mondhatok sokkal jobbakat. Sajnos, valahogy mindent túlbonyolítunk mi, magyarok, akkor is bele akarunk tenni még egy matyóhímzést, amikor a sima, egyenes támadás célravezetőbb lenne. Ahogyan például Jeannet vívott…”
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Vívó Eb: hetedik a férfi párbajtőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.19. 17:08

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23

Vívó Eb: Siklósi Gergely az első körben búcsúzott
Egyéb egyéni
2026.06.16. 13:11
Ezek is érdekelhetik


