A tizedik kapujában

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2008.10.06. 22:46
Címkék
Ismét bejutott a magyar női válogatott az Európa-bajnokság csapatdöntőjébe. Tóth Krisztináék előbb az osztrákokat, majd a horvát csapatot is legyőzték 3:0-ra. A férfiak számára az elitcsoportban maradás volt a tét: Zwickl Dánielék jövőre is a legjobbak között küzdhetnek.

A spanyolok elleni ki-ki mérkőzés után szárnyakat kaptak a magyar hölgyek a szentpétervári Európabajnokságon. Tóth Krisztináék viszonylag könnyedén verték meg soron következő ellenfeleiket: a negyeddöntőben az osztrák, míg az elődöntőben a horvát csapat ellen nyertek 3:0–ra.

A korábbi szoros mérkőzésekből, no és a két honosított kínai asztaliteniszezőnőből (Liu Jia és Li Qiangbing) kiindulva kemény riválisként számoltak az osztrák csapattal a mieink, ám – akárcsak a csoportmérkőzések során a spanyolok ellenében – félelmük alaptalannak bizonyult. Igaz, Tóth Krisztina és Liu Jia összecsapása igazi körömrágós találkozó volt. Liu Jia már 2:0-ra vezetett Tóth ellen, aki azonban mérhetetlen rutinnal és nagyszerű játékkal mérkőzéslabdáról fordította meg a meccset. A továbbiakban Póta Georgina és Lovas Petra is csak egy-egy szettet „ajándékozott el”, így lányaink készülődhettek a horvátok elleni elődöntőre.

Tóth magabiztos 3:0-val lépte le egykori statisztikás társát, Boros Tamarát, majd Póta Georgina küzdött meg Sandra Paovic erőteljes fonákjával, ám az első szett elvesztése után taktikus játékkal fordította meg a találkozót. Majd következett Lovas Petra, aki a Szentpéterváron már jól bevált koreográfiával élve két szett hátrányból és egy mérkőzéslabdáról drámai körülmények között fordított Cornelia Vaida ellen.

Vagyis a magyarok ismét az aranyéremért játszanak!

A döntőt kedden magyar idő szerint 14 órakor vívja Ebcímvédő csapatunk Hollandia válogatottjával. Az ellen a Hollandia ellen, amelyben három honosított játékos játszik, s amely eddig mindössze két mérkőzést veszített el – méghozzá a csoportmérkőzések során az oroszok ellen. A mieink százszázalékos teljesítménnyel (minden ellenfelüket 3:0-ra legyőzve) jutottak el a döntőbe, s ha megnyerik a finálét, akkor Magyarország tizedik női csapatgyőzelmét szerzi meg a Tóth, Póta, Lovas, Li Bin kvartett az Európa–bajnokságok történetében.

Hétfőn nemcsak a női csapat, hanem a férfi is bravúrosan teljesített, hiszen Pázsy Ferenc és társai a görögök legyőzésével kivívták az elitcsoportban maradás jogát. A 9–12. helyért vívott mérkőzésen Szerbia ellen már a fiatalokat állította csatasorba Harczi Zsolt szövetségi kapitány. Ám két ifjúsági Eb-ezüstérmesünknek, a németek ellen megvívott csoportmeccs során Christian Süss legyőzésével „nagy halat” fogó Nagy Krisztiánnak és Zombori Dávidnak ezúttal csak egy-egy szett elcsípése sikerült. A kitűzött célt azonban elérték a magyar férfiak, akik kedden a 11. helyért játszanak.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
7 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
27 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
39 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
42 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik