Bejelentette nyugdíjba vonulását a huszadik század legjobb romániai labdarúgóedzőjének tartott Anghel Iordanescu. Az 57 éves szakember éppen 20 esztendővel azután döntött a visszavonulás mellett, hogy 1987-ben megnyerte a Steaua Bukaresttel az európai szuperkupát.


A következő szezonban Jenei Imrétől vette át a csapat irányítását, és a Monte-Carló-i szuperkupa-meccsen legyőzte együttesével a Dinamo Kijevet.
Iordanescu két különböző időszakban volt szövetségi kapitány is, és az 1994-es világbajnokságon az ő irányításával jutott be a negyeddöntőbe a román válogatott. Ez volt minden idők legjobb román szereplése a vb-k történetében.
Kivitte az 1996-os Európa-bajnokságra is a nemzeti együttest, majd pedig vezetése alatt a csapat kijutott az 1998-as franciaországi vb-re is. Iordanescu ezt követően görög szövetségi kapitány lett.
Edzői pályafutása hátralévő részét Ázsiában töltötte, de közben volt a Rapid Bukarest vezetőedzője, és egy időre újra átvette a válogatottat is.
Irányította a szakmai munkát a szaúdi el-Hilalnál és az el-Ittihadnál, előbbivel megnyerte az ázsiai szuperkupát, míg az el-Ittihaddal az ázsiai bajnokcsapatok ligáját.
Legutóbb az egyesült arab emírségekbeli Al-Ainnál dolgozott, ahonnan tavaly bocsátották el.
„Soha többé nem edzősködöm – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Iordanescu. – Az ingatlanbizniszben dolgozom majd tovább.”
Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB
Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK
Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi
Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Luka Modric a vb után visszavonul – sajtóhír
Foci vb 2026
2026.05.27. 17:07
Ezek is érdekelhetik



