FIFA: Blatter bocsánatot kért Üzbegisztántól
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, Joseph Blatter állítólag bocsánatot kért Üzbegisztántól, mert elvették az országtól a 20 éven aluliak női világbajnokságának rendezési jogát.
Az augusztusi torna házigazdája eredetileg a volt szovjet tagköztársaság lett volna, de a FIFA végül Japán mellett döntött, mert úgy ítélték meg, Üzbegisztánban hiányoznak a szükséges létesítmények.
Az UzDaily.uz hírportál beszámolója szerint Joseph Blatter elnök, szerdai, üzbegisztáni látogatása során kijelentette, a helyi labdarúgás fejlődése mély benyomást tett rá, és elképzelhetőnek tartja, hogy az ország mégis otthont adhat egy jelentős FIFA-eseménynek.
Üzbegisztán arra törekszik, hogy regionális futball-hatalommá váljon. A válogatott a 2011-es Ázsia Kupa negyedik helyén végzett, de a világbajnokságra még nem jutott ki.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

