Turánék pontokat szereznének az istenek földjén

T. A., MTIT. A., MTI
2011.06.17. 10:40
null
Turán Frigyes optimista az Akropolisz-rali előtt
Címkék
Az Akropolisz-ralival, a világbajnoki sorozat egyik legnehezebb versenyével folytatódik a vb-sorozat, amelyen – most először – a Turán Frigyes, Zsíros Gábor kettős is rajthoz áll. A magyar duó eddig igen balszerencsés volt – kétszer is kigyulladt az autója –, ezúttal szeretne pontokat szerezni.

 

Forróság, por, sziklás pályák – igazi észjáték. A sorozat egyik legnehezebb futama vár a rali-világbajnokság indulóira, amelyben a Super2000-es mezőny tagjaként ott száguld a Turán Frigyes, Zsiros Gábor kettős Ford Fiestával.

A szervezők egyszerűen csak az „Istenek futamának" hívják ezt a versenyt, maguk a ralisok viszont gyakran úgy érzik, mintha a pokolban járnának, ugyanis az éles sziklák között autózva rettenetesen nehéz, már-már lehetetlen vigyázni a kocsikra. Túlélőfutam ez, amelyen senkinek sem tanácsos elveszíteni a fejét.

„Sohasem versenyeztünk még Görögországban, de a hétfői teszt és az utána következő pályabejárás is igazolta, amit a többiektől hallottunk: itt nagyon észnél kell lenni. A pályák hosszúak, és a nehézségüket csak fokozza a kánikula, amelyet az autóban, fizikai igénybevételnek kitéve még jobban érez az ember, nem beszélve az éles sziklákról, hegyes kövekről, amelyeken nagyon nehéz lesz elkerülni a defektet. Azért igyekezni fogunk" – ígérte Turán, aki ezen a futamon a lehető legtöbb vb-pontot szeretné begyűjteni, ha már az előző kettő pechesen sikerült.

(Amint arról beszámoltunk, a Fiesta a jordániai és a szardíniai futamon is kigyulladt. A pilóta viccesen meg is jegyezte, talán legközelebb edzés helyett beiratkozik egy tűzoltó tanfolyamra. Persze ez csak fanyar humor – a kipufogót megjavították, s bíznak benne, hogy elkerülik őket a problémák.)

A Ford Fiesta S2000-essel szereplő magyar pilóta és navigátora a hétfői tesztet követően kedden és szerdán bejárta a pályákat, csütörtökön pedig a hivatalos tesztelésen, az úgynevezett shakedown-szakaszon „futott".

„Nagyszerűen megy a Ford – mondta csapata tájékoztatása szerint Turán. – Sok autó meg fogja sínyleni ezt a ralit, annyira durvák a viszonyok. Szerencsére a tréningautónk kibírta, és csak kisebb javításokra szorult. Nagyon várjuk a pénteki rajtot. A legfontosabb, hogy hiba nélkül végig tudjunk menni, és újabb világbajnoki pontokat gyűjtsünk."

Turánék neve mellett eddig hat vb-pont áll (ezzel tizedikek az S2000-es kategóriában), s csütörtök este nyolc óra tájban, amikor átgurultak az Akropolisz lábánál felállított céldobogón, arra kérték az isteneket, ugyan engedélyezzenek már nekik végre egy gondmentes vb-futamot.

Alighanem a riválisok is ezért fohászkodtak.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
9 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
28 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
30 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
33 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
37 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
40 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
43 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
55 perce
Ezek is érdekelhetik