Rali: Räikkönent kizárták a vb-pontversenyből, Loeb bukott

2011.09.09. 12:04
Címkék
Kimi Räikkönen nem indult el az Ausztrál ralin, pedig a csapata az év eleji nevezéskor jelezte a rajthoz állását, ezért pedig kizárták a vb-pontversenyből. Ugyanakkor nem tiltják meg a 2007-es F1-es világbajnoknak, hogy részt vegyen a további három futamon, bár a végső összesítésben nem fog szerepelni a neve. Räikkönennek emellett 16 200 eurós büntetést is fizetnie kell, valamint a csapatának is állnia kell a nevezési díjat.

A döntést elfogadta Benoit Nogier, a csapat menedzsere is. Räikkönen eddig nem találta meg a számításait a rali világában: az eddigi hat 2011-es viadalon, amelyen indult, összesen 34 pontot gyűjtött.

Közben javában zajlanak az Ausztrál rali versenyei, ahol az esős negyedik szakaszon bukott az vb-éllovas Sébastian Loeb. Istállójánál remélik, hogy el tud indulni a holnapi szakaszokon.

„Túl gyorsan próbáltam bevenni egy jobbkanyart, nem koncentráltam eléggé és nem fékeztem időben" – nyilatkozta a francia klasszis.

LOEB BUKÁSA (2:40-TŐL)
Legfrissebb hírek

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
5 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
19 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
22 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
26 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
39 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik