
Archiv cikkek
2003.05.18. 21:00
Két másodperc döntött a sikerről
Három napon át tartó parázs csatát vívott egymással a tereprali országos bajnokság mezőnye, ám a végén mindössze két másodperc volt az első és a második helyezett között. A verseny sokak szerint a vasárnapi első szelektív szakaszon dőlt el...

Archiv cikkek
2003.05.16. 22:05
Formula–3000 - Baumgartner idei legjobbja
A Coloni-istálló versenyzője, Ricardo Sperafico indulhat a pole pozícióból a Osztrák Nagydíj szombati Formula3000-es viadalán. A braziltól mindössze hat századmásodperccel (!) maradt el a második helyről rajtoló Björn Wirdheim, aki egy futamgyőzelemmel és egy második hellyel jelenleg a ponttáblázat éllovasa.

Archiv cikkek
2003.05.16. 22:04
Kisék kezdtek a legjobban
A Kis Sándor, Czeglédi Péter kettős jó néhány kalandon van túl pedig eddig mindössze négy szelektív szakaszt teljesített a mezőny a BF Goodrich-kupán, amely kettes szorzóval számít bele a tereprali országos bajnokság értékelésébe (ez azt jelenti, hogy az éllovasoknak dupla pont jár). Az idei Dakar-ralit a 48. helyen záró kettőst mindjárt az első szakaszon meglepetés érte, éppen előtte borult fel Benyó Miklós.

Archiv cikkek
2003.05.15. 21:06
Kétszeres szorzó, dupla izgalom
Duplaszorzós futammal folytatódik a hét végén a tereprali országos bajnokság, ami azt jelenti, hogy az idénynyitó viadalhoz hasonlóan dupla annyi pont jár az éllovasoknak, mint egy átlagos futamon. A verseny különlegessége, hogy a raliból is jól ismert pályák is szerepelnek a programban, és ezek kivételesen nem titkosak.

Archiv cikkek
2003.05.13. 21:10
A német címvédő jóslatai
A hét végén az A1-Ringen tartják a világbajnokság ötödik futamát, amely úgy tűnik, hogy az utolsó lesz ezen a pályán, az osztrák futam ugyanis jövőre már nem szerepel a versenynaptárban. Hans Geist, a pálya igazgatója és az osztrákok korábbi háromszoros világbajnoka, Niki Lauda egyértelműen a kormányt hibáztatta emiatt.

Archiv cikkek
2003.05.06. 22:06
Tervek az Eb-ezüst után
Tavaly épphogy lemaradt az Eb-dobogóról, de az idén újra harcba száll a minél jobb pozícióért. Az idény elején még arról volt szó, hogy az egyik legtehetségesebb magyar gyorsasági motoros, Rizmayer Gábor a világbajnokság 250 köbcentis kategóriájában próbál szerencsét, ez a terv azonban (ahogy az már lenni szokott: anyagi okok miatt) füstbe ment. Maradt tehát az Európa-bajnokság, amelynek vallelungai nyitó futamán ezüstérmet szerzett a magyar fiú.

Archiv cikkek
2003.04.21. 20:47
Révész-uralom a nyitányon
Szinte hagyománnyá vált, hogy húsvétkor ralikrosszversenyt tartanak Máriapócson. Az idén sem volt ez másként: 25 első és 40 másodosztályú versenyző rajtolt a Rabócsiringen. Az elitben összevonták a divízió I és a H-csoport küzdelmeit, de külön értékelték a két kategóriát. A divízió I-ben az idén Révész Tamás, a H-csoportban pedig édesapja szerezte meg a győztesnek járó trófeát.

Archiv cikkek
2003.04.14. 21:54
Fisichella dobogóra állhat
Giancarlo Fisichellának mégsem kell lemondania arról, hogy élete első futamgyőzelmét a dobogó tetején állva ünnepelje meg. Igaz, Brazíliában erre nem volt lehetősége, hiszen az akkori FIA-döntés értelmében még Kimi Räikkönené volt a győzelemért járó trófea, ám most csapata motorszállítója, a Ford úgy döntött, szervez egy különleges díjátadó ünnepséget.
45
/
50
