Harmincnégy év szünet után fordult elő ismét, hogy a férfi teniszezők világranglistájának első és második helyezettje párost játszott egymás oldalán egy versenyen, ám a Rafael Nadal, Novak Djokovics duó már a nyitó körben kiesett Torontóban.
A spanyol világelső és a szerb második helyezett egy szabadkártyával induló helybéli kettőstől, Vasek Pospisiltől és Milos Raonictól kapott ki 5:7, 6:3, 10–8-ra, döntő rövidítésben. A történelmi meccs egy óra 35 percig tartott.Legutóbb 1976-ban akadt példa hasonló „együttállásra”, akkor Jimmy Connors és Arthur Ashe lépett fel közösen két viadalon: Washingtonban a döntőig jutottak, majd a New Hampshire állambeli Conwayben a negyeddöntőben búcsúztak.
Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


