Australian Open: a játékosok örülnek a pluszjuttatásoknak

MTI MTIMTI MTI
2013.01.14. 17:08
A játékosok elégedetten vették tudomásul a megemelkedett pénzdíjakat és a most először kapott „utazási hozzájárulást” a hétfőn kezdődött ausztrál nyílt teniszbajnokságon, amelyen az első forduló vesztesei is 27 600 ausztrál dollárt (6.45 millió forint) vehetnek fel.

A hétfői búcsúzók közül az amerikai Coco Vandeweghe a pénzdíjjal kapcsolatban arról beszélt, hogy jelentős anyagi megterhelést jelent a világranglistán hátrébb álló játékosoknak az egész éves utazás, ezért is örül annak, hogy a szervezők megemelték a honoráriumot.

„Sok sportágban a legjobb száz közé tartozók milliókat keresnek, de a teniszben ez nem egészen így van” – mondta a román Sorana Cirsteától vereséget szenvedő Vandeweghe.

A szintén búcsúzó belga Olivier Rochust bevallása szerint alaposan meglepte, amikor kiderült, ezer dollárt kap az utazása megtérítésére.

„Nagyon szép gesztus a szervezőktől, akik láthatóan tudják, hogy rengeteg pénzbe kerül elutazni erre a versenyre” – mondta.

Az ausztrál bajnokságon az összdíjazás a tavalyihoz képest 4 millió dollárral növekedett, s a 30 millió ausztrál dollárral (nagyjából 7 milliárd forint) a négy Grand Slam-verseny közül is kiemelkedik.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik