Tenisz: külön utakon folytatja a világelső női páros

MTI MTIMTI MTI
2016.08.11. 14:17
Külön utakon folytatja a svájci Martina Hingis és az indiai Sania Mirza világelső női teniszpárosa.

A duó csütörtöki tájékoztatása szerint a szétválás oka az elmúlt időszakban mutatott gyenge forma.

„Három együtt megszerzett Grand Slam-trófea és 11 WTA-cím után közös megegyezéssel döntöttünk úgy, hogy a szezon hátralévő részében új partnerrel kívánunk versenyezni” – szerepel az állásfoglalásban.

A korábban egyesben is világelső Hingis először a tavalyi Indian Wells-i tornán indult a 29 éves indiai játékossal, és 16 hónapon keresztül halmozták a tornagyőzelmeket. Nyertek többek közt Wimbledonban, a US Openen és az Australian Openen, 41 mérkőzéses győzelmi sorozatuk a Katarban szakadt meg februárban. Utána ugyan még győztek Rómában, de legutóbbi négy versenyükön nem jutottak tovább a negyeddöntőnél.

„Talán a nagyszerű közös sikerek miatt nagyon magas elvárásaink voltak, és mostanában sajnos nem olyan eredmények jöttek, amilyenekre számítottunk” – tették hozzá.

A páros ugyanakkor októberben újra összeáll, hogy megvédje WTA-világbajnoki címét Szingapúrban.

 

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik