Tenisz: tíz év után lesz újra három magyar nő a top 100-ban

2022.03.25. 14:32
null
Gálfi Dalma életében először kerül be a legjobb 100 közé a világranglistán (Fotó: Twitter/HUNtennis)
Tíz év után jegyeznek majd ismét három magyar játékost a top 100-ban a női teniszezők világranglistáján – számolt be az örömteli hírről a Magyar Teniszszövetség honlapja.

 

Bondár Anna (76.) és Udvardy Panna (83.) már eddig is tagja volt a legjobb 100 mezőnyének, hozzájuk csatlakozik Gálfi Dalma (107.), aki Kristína Kucová 6:0, 6:0-s legyőzésével bejutott a második fordulóba a Miami Openen – amelyen péntek délután Veronyika Kugyermetovával játszik a 32 közé jutásért –, ezzel biztossá vált, hogy április 4-én, a következő WTA-világranglista publikálásakor őt is az első 100-ban jegyzik majd.

Arra, hogy három magyar hölgy legyen a top 100-ban, legutóbb 2012 júliusában volt példa, amikor Babos Tímea a 65., Czink Melinda a 92., Arn Gréta a 100. helyen állt. Hármójukban közös, hogy pályafutásuk során a legjobb 40-be is bekerültek.

A negyedik legmagasabban rangsorolt magyar játékos jelenleg a 137. helyezett Jani Réka.

Fucsovics Mártonnal (55.) együtt a férfi és a női mezőnyben összesen négy játékosunk lesz tagja a top 100-nak április elejétől – teszi hozzá a huntennis.hu.

 

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Eastbourne-i tenisztorna: Udvardy kikapott Ostapenkótól a nyolcaddöntőben

Tenisz
2026.06.24. 15:47

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 16:52

Wimbledon: Gálfi Dalma búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.23. 15:41

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41
Ezek is érdekelhetik