
A keddi esemény gyászszünettel kezdődött Vigh Lászlónak, a kétszeres olimpiai, háromszoros világ- és Európa-bajnok Magyar Zoltán szombaton elhunyt edzőjének az emlékére.
A MATSZ elnöki tisztségét is betöltő Magyar Zoltán örömének adott hangot, amiért a Halhatatlanok Klubja ismét aktívan működik, és reményét fejezte ki, hogy a jövőben legalább évi egy-két összejövetelre sor kerül majd.
Ezután Donáth Ferenc, a Halhatatlanok Klubjának elnöke ismertette, hogy idén díjazzák Kelemen Zoltánt és Vámos Istvánt, az 1980-as moszkvai olimpián bronzérmes csapat tagjait, valamint Berki Krisztiánt, aki 2012-ben Londonban lólengésben megnyerte az ötkarikás játékokat – jelenleg pedig a MATSZ sportigazgatójaként tevékenykedik –, illetve edzőjét, Kovács Istvánt.
Szintén elismerést kaptak az 1972-es müncheni olimpián bronzérmes női válogatott tagjai: Medveczki Krisztina, Császár Mónika, Kéry Anikó, Kelemen Márta és Nagy Zsuzsa.
Az edzők közül díjazták Ecseki Kálmánt is, aki az 1972-ben olimpiai bronzérmes női csapat tagjainak trénere volt.
Életműdíjat kapott Karácsony István, a nemzetközi szövetség tiszteletbeli tagja, aki húsz évig volt benne a technikai bizottságban, melynek négy évig az alelnöki tisztét látta el. Szintén életműdíjban részesült Forgács Róbert, aki 24 évig dolgozott a MATSZ főtitkáraként, és a nemzetközi, valamint az európai szövetségben is tevékenykedett.
Posztumusz díjat ítéltek oda Bérczi Istvánnak, aki nyolc olimpián vett részt versenybíróként.

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Három nap alatt kell csodát tennie Hervé Renard-nak







