Rétestészta – Patai Gergely jegyzete

PATAI GERGELYPATAI GERGELY
2025.08.04. 00:05

Egy hónapja ilyenkor már lelkesen csomagoltak vízilabdázóink, aztán irány a reptér, irány Szingapúr. Az első napok az akklimatizációval teltek, majd annak rendje és módja szerint berúgták az ajtót: a férfiak kiütötték az ausztrálokat, a nők rangadót nyertek a görögök ellen. Egymást érték a meccsek, gyorsan eltelt a pólótorna első hete – szépen lassan a helyiek is ráébredtek, hogy vizes világbajnokság zajlik a városállamban…

Időközben elkezdték a nyílt vízi úszók is. Sentosa szigetén, első ránézésre idilli környezetben. Üdülőövezet, homokos part, pálmafák, miegymás. Csakhogy a körülmények finoman szólva sem voltak ideálisak, a vízminőség miatt halasztani kellett, kétóránként kaptuk a hírt különböző forgatókönyvekről. A bizonytalanság mellett az időjárás is megviselte az indulókat: az olimpiai számot végül a legnagyobb kánikulában rendezték meg, de a víz a reggeli órákban sem volt hűvösebb, és akkor még nem szóltunk a forgalmas kikötőben közlekedő tengerjárókról. Ez volt, ezt kellett szeretni, ehhez kellett hozzászokni. Idővel sikerült is, a sprintversenyben előbb Fábián Bettina bravúrbronzának, majd Betlehem Dávid ezüstjének örülhettünk, végszóra a vegyes váltónk ért be a harmadik helyen.

Na, de vissza a központi helyszínre! A Nemzeti Stadionban az Arsenal játszott, de „mellesleg” a szomszédos létesítményben műúszóink mutatták meg magukat a világnak, a másik uszodában vízilabdázóink adtak ízelítőt a szingapúriaknak a magyar virtusból. No meg az olimpiai bajnokoknak, a férfiak ugyanis a szerbeket, a nők a spanyolokat kiejtve jutottak döntőbe, hogy aztán kétszer tizenöt ezüstérmet pakoljanak fel a hazafelé tartó járatra. Az úszóink ekkortájt érkeztek meg a Fülöp-szigetekről, rögtön az a kép fogadta őket, hogy több százan edzenek ugyanabban a medencében…

A nyílt vízen is versenyző klasszisainknak két hétig kellett csúcsformában maradniuk, a szingapúri világbajnokságot ugyanis úgy nyújtották, mint a rétestésztát, csaknem egy hónapon át tartott. Az utolsó napokat Kós Hubert aranyozta be, ráadásként egy bronzot is begyűjtött, így minden sportágat figyelembe véve hét éremmel zártunk, ami a 2017-es budapesti világbajnokság óta a legjobb termésünk. Apropó, Budapest: két év múlva ismét vendégül látjuk a vizes sportok képviselőit, akik aligha csak udvariasságból mondogatják gyakran, hogy mennyire szeretnek hozzánk járni.

Nem mondom, hogy Szingapúrban rossz dolgom volt, de tény, a hazai világversenyekhez semmi sem fogható. Más lesz a hangulat és az érdeklődés, értő közönség előtt bizonyíthatnak a mieink. A szingapúri szintfelmérő megmutatta, hogy még kell tanulniuk, fejlődniük (mindig lehet, ugyebár), de a látottakból kiindulva stabil alapokra építkezhetnek.

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!

Vizes vb 2025
2025.08.03. 16:26

A magyar medencés úszóválogatott a 14. helyen zárt a vizes vb éremtáblázatán

A ranglista élén az amerikaiak, az ausztrálok és a franciák végeztek.

 

 

Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
1 órája

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
9 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
9 órája

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
12 órája

Úszás: egy év múlva rajtol itthon a vizes világbajnokság

Úszás
22 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
Tegnap, 0:05
Ezek is érdekelhetik