
Paulányi Magda (1945–2024) (Fotó: Facebook/gerely.hu)
Életének 79. évében, hosszan tartó betegség után elhunyt Paulányi Magda olimpikon, Európa-bajnoki ezüstérmes gerelyhajító.
A Magyar Atlétikai Szövetség honlapja kiemelte: Paulányi az 1972-es müncheni olimpián – a Budapesti Honvéd Sport Egyesület színeiben – 11. lett gerelyhajításban, az 1969-es athéni Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett, emellett többszörös magyar bajnok. Legjobb eredménye 60.06 méter volt 1972-ben.
Legfrissebb hírek

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött
Atlétika
2026.06.24. 19:23

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18
Ezek is érdekelhetik






