MLSZ: Kisteleki egyeztetett a Szurkolói Szövetséggel

mlsz.hu mlsz.humlsz.hu mlsz.hu
2009.07.14. 20:54
Címkék
Kedden késő délután tárgyalóasztalhoz ültek az MLSZ-ben az Összmagyar Szurkolói Szövetség képviselői a labdarúgó szövetség vezetőivel, köztük Kisteleki István elnökkel. Mintegy másfél órás egyeztetésük során számos téma került napirendre, s ezek többségében sikerült közös álláspontot kialakítani, vagy legalábbis meghatározni a mindkét fél számára elfogadható intézkedéseket. A megbeszélés konstruktív légkörére legjobban jellemző: a szurkolók képviselője máris meghívást kapott csütörtökre a 2009-2010-es Soproni Liga első hivatalos programegyeztető értekezletére.
Kisteleki Istvánnal az élen a vendéglátók megértéssel és támogatással fogadták a szurkolók kéréseit, amelyek – egyebek mellett – a stadion komfortjának (büfék, mellékhelyiségek, stb.) javítására, a vendégszektorokba érvényes belépők árának egységesítésére, vagy éppenséggel a találkozók kezdési időpontjának hosszútávú rögzítésére vonatkoztak.Meghallgatásra talált a szurkolók azon kívánsága is, hogy képviselőjük - konzultálási joggal – jelen lehessen az MLSZ különféle bizottságainak ülésein, ahol róluk is szó eshet, sőt, amennyiben nem zárt ülésre kerül sor, akkor az elnökség tanácskozásain is szívesen látott vendégek lesznek. Hasonlóan összhang alakult ki a tárgyalók között a stadionok biztonsági szolgálatainak kérdésében is: amennyiben - hogy szinte szó szerint idézzük az elhangzottakat – a szurkolóknak félniük kell akár a saját klubjuk, akár a rivális biztonsági embereitől, az megoldásra váró probléma és a konfliktusok kezelésében maximális partner lesz az MLSZ biztonsági igazgatója.„Sok szurkolói felvetésre, például azokra, amelyek a büfék kínálatára, vagy a mellékhelyiségek tisztaságára vonatkoztak, mondhattuk volna, hogy ezekkel az adott klubokat, vagy az adott stadionokat tulajdonló, működtető cégeket kell megkeresni, de nagyon őszintén állítom: nekünk az MLSZ-ben mindenhez közünk van, ami a magyar futballban történik, s így is ültünk le tárgyalni a szurkolókkal” – foglalta össze a találkozó lényegét Kisteleki István.A folytatásra sem kell sokáig várni, mert két hét múlva, közvetlenül a bajnoki rajtot követően már értékelik is a tárgyaló felek, hogy a most elhatározott lépésekre időközben sor került-e, s a továbbiakban milyen újabb egyeztetésekre van szükség.
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
13 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
26 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
39 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik