A Szima-korszak vége; Bogdánnak a legjobbkor jött az FTC hívása

S. T. J.S. T. J.
2020.07.01. 23:16
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.

Ott voltunk Debrecenben, ahol szerda délben rendkívüli sajtótájékoztatón jelentették be: a második vonalba visszacsúszó DVSC labdarúgócsapatát működtető gazdasági társaság szinte 100 százalékban a városi önkormányzathoz kerül. Mindez azt jelenti, hogy lezárul az eddigi többségi tulajdonos és klubelnök, Szima Gábor nevével fémjelzett korszak. Összeállításunkban megszólal Papp László polgármester, Kósa Lajos, a térség országgyűlési képviselője és persze a távozó Szima Gábor is, akik beszélnek arról, miért volt szükség a váltásra, és mit terveznek a folytatásban.
Ott voltunk Debrecenben, ahol szerda délben rendkívüli sajtótájékoztatón jelentették be: a második vonalba visszacsúszó DVSC labdarúgócsapatát működtető gazdasági társaság szinte 100 százalékban a városi önkormányzathoz kerül. Mindez azt jelenti, hogy lezárul az eddigi többségi tulajdonos és klubelnök, Szima Gábor nevével fémjelzett korszak. Összeállításunkban megszólal Papp László polgármester, Kósa Lajos, a térség országgyűlési képviselője és persze a távozó Szima Gábor is, akik beszélnek arról, miért volt szükség a váltásra, és mit terveznek a folytatásban.

Tizenhárom év telt el azóta, hogy a Bolton Wanderershez igazolt Bogdán Ádám. A kapusnak sokat adott a külföldön töltött időszak, de eljött az ideje, hogy lezárja ezt a fejezetet. A Ferencváros hívása a legjobbkor jött számára, mert legutóbbi állomáshelyén, a Hiberniannél olyan anyagi helyzet alakult ki, hogy a vezetők nem tudtak ajánlatot tenni a június végén lejáró szerződése meghosszabbítására. Az FTC részéről Hajnal Tamás kitartóan kereste, és minden egyes beszélgetéssel közelebb kerültek a megegyezéshez. Bogdán arról is beszélt lapunknak, hogy nagy álma a BL csoportkörében védeni.

Folytatjuk az OTP Bank Liga 2019–2020-as idényét elemző sorozatunkat, ez alkalommal a góllövőlistát tesszük közzé. A mesterlövészek legjobbja a bajnokság hetedik helyen végző ZTE FC 26 esztendős szélsője, Radó András lett. Bár a fanyalgók legyintenek, hogy csak 13 gólt ért el, nem a támadó teljesítményét minősíti, hogy a mezőny többi tagja nem előzte meg. Ettől függetlenül 1901 óta csak Manno Miltiades (BTC) szerzett kevesebb gólt gólkirályként, még 1902-ben, de ő a tíz gólját hét bajnokin érte el.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
9 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik