Futsal NB I: az Aramis veszi át a Ferencváros helyét

SZ. R.SZ. R.
2021.08.09. 19:43
null
Az Aramis a következő idényben is az élvonalban szerepelhet (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, 2020)
A futsalhungary.hu beszámolója, valamint a Magyar Labdarúgó-szövetség adatbankja alapján hivatalossá vált, hogy az Aramis SE veheti át a Ferencváros helyét a futsalélvonalban.

 

Ahogy azt korábban megírtuk, a Ferencvárosi TC a jövőben nem biztosítja a futsalcsapatuk számára a névhasználatot, amely így megszűnt. Az MLSZ emiatt úgy határozott, hogy a megüresedett helyre a szabályok értelmében először a legjobb fel nem jutót kéri fel, majd a legjobb kieső. Ez alapján a Maglód kapott lehetőséget az indulásra, de nem felelt meg az összes feltételnek. Ezzel szemben az első osztálytól búcsúzó Aramis SE mindennek megfelelt – saját csarnokkal, valamint az induláshoz szükséges utánpótlással is rendelkezik –, így a következő évben a budaörsi gárda szerepelhet az élvonalban.

Az első osztályú futsalbajnokság 2021–2022-es idénye augusztus 13-án veszi kezdetét a Veszprém és a Haladás összecsapásával.

Legfrissebb hírek

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:15

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50

Fordított az Újpest, megőrizte pályaelőnyét a Nyíregyházával szemben a futsal NB I döntőjében

Labdarúgó NB I
2026.06.04. 20:38
Ezek is érdekelhetik