Montenegrói támadót igazolt a Győr – hivatalos

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.07.25. 17:10
Matija Krivokapics a Győrnél folytatja pályafutását (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó NB I-ben szereplő ETO FC Győr leigazolta a montenegrói Matija Krivokapicsot.

 

A 21 éves Matija Krivokapics kétéves szerződést írt alá az ETO FC Győrrel, olvasható a klub honlapján. A montenegrói játékos az előző idényt a DAC kölcsönjátékosaként a szlovák másodosztályú Somorjánál töltötte. Itt 19 mérkőzésen 11 gólig és három gólpasszig jutott.

Krivokapics korábban már volt a Győr labdarúgója, azonban pályára nem lépett a másodosztályból feljutó csapatnál. Krivokapics a Győr felkészülési időszakának végén csatlakozott a győriekhez, a Kisvárda elleni főpróbán már játszott is.

Krivokapics azért csatlakozott hozzánk, mert hatalmas tehetség, akinek kiemelkedőek a kvalitásai, amelyeket a támadózónában tud kamatoztatni. Régóta követem a játékát, 18 éves kora óta figyelem. Véleményem szerint nagy segítségünkre lehet. Pozitív személyiség, aki a csapatért akar küzdeni. Meg fogja kapni a játékidőt a bizonyításra”  – értékelt Steven Vanharen, a győriek sportigazgatója.

A montenegrói támadó hazája U21-es válogatottjáig minden korosztályban pályára lépett.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ETO FC GYŐRNÉL
Érkezők: Marku Albion (albán, Dinamo Tirana – Albánia, szabadon igazolható), Miljan Krpics (szerb-magyar, FK Vozdovac – Szerbia), Matija Krivokapics (montenegrói, DAC 1904 – Szlovákia)
Kölcsönbe érkezők: Eneo Bitri (albán, Valerenga – Norvégia; legutóbb kölcsönben Cracovia – Lengyelország), Zseljko Gavrics (szerb-bosnyák, DAC 1904 – Szlovákia) 
Kölcsönből visszatért: Buna Gábor (Tatabánya), Csóka Bálint (szlovákiai, STK Samorín – Somorja, Szlovákia), Deákovits Richárd (Mosonmagyaróvár), Lacza Alex (szlovák-magyar, Pécsi MFC) 
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Kulcsár Martin, Décsy Ádám
Kiszemeltek: –
Távozók: Matteo Lucarelli (olasz, szabadon igazolható), Szujó Attila (Kolorcity Kazincbarcika), Tuboly Máté (debreceni kölcsön után DAC 1904 – Szlovákia)
Kölcsönbe távozók: Huszár Marcell (Diósgyőri VTK)
Kölcsönből visszatérhetnek klubjukhoz: Kovács Márk (román-magyar, DAC 1904 – Szlovákia, onnan Csíkszereda –  Románia), Urblík Norbert (szlovákiai, DAC 1904 – Szlovákia), 
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Buna Gábor (Tatabánya)

 

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
3 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
6 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
10 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
11 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik