Gyepes Gábor: Itthon még mindig mindenki a Fradit akarja megverni

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.10.28. 18:39
null
Gyepes Gábor (Fotó: Getty Images, archív)
Kétarcú a Ferencváros labdarúgócsapata, mert miközben az Európa-ligában remekel, addig a bajnokságban nem szerepel a várakozásoknak megfelelően. Erről Gyepes Gábort, az FTC korábbi 26-szoros válogatott játékosát kérdezte Cserjés Bendegúz a Nemzeti Sportrádióban.

„Korábban nem volt erre példa, hogy a Fradi ennyi botladozzon a bajnokságban – kezdte Gyepes Gábor. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a magyar élvonal évről évre egyre kiegyensúlyozottabb, és idén is több csapat szerepel jól, mint a korábbi években. Tehát amellett, hogy a Ferencvárosnak hetedik éve nehéz dolga van Európában, és itthon is egyre nagyobb feladat elé állítják az ellenfelek. Ráadásul az FTC teljesen más futballt kell játszania az NB I-ben, mint a nemzetközi porondon, és Magyarországon abszolút megmaradt, hogy mindig mindenki a Fradit akarja megverni, ellene akar bizonyítani. Itt volt az Újpest példája, amelynél úgy ünnepelték az egy egyet, mintha nyertek volna valamit, a következő fordulóban pedig kaptak egy ötöst Debrecenben, és kieső helyen állnak. Vagy ott a ZTE, amely jó futballt mutatott be, de mégsem ott áll a tabellán, ahol szeretne.”

A zöld-fehérek korábbi védője beszélt arról is, hogy mely területen kell javulnia a Ferencvárosnak: „Ez így nem fér bele, nem szabad ilyen hibákat elkövetni, ilyen lehetőségeket elszalasztani. Bármennyire is nehéz a kettős terheléssel megküzdeni, bármennyire is sok meccsen lépnek pályára a játékosok, ezt vállalták, és ezekkel a kihívásokkal meg kell birkózni. A labdarúgók biztosan magukba néznek, a szakmai stáb is nyilván igyekszik valamit kitalálni. Főleg a védekezést kell jobban összerakni, mert ott vannak inkább problémák. Ha erre meglesz az orvosság, akkor kiegyenesedik a csapat.”

A teljes beszélgetés

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
34 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
46 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
1 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
1 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
9 órája

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
23 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26
Ezek is érdekelhetik