NB I: négy meccsre tiltották el az újpesti labdaszedőt fellökő Gróf Dávidot

2025.10.22. 17:22
null
Fotó: Török Attila
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) Fegyelmi Bizottsága szerdai ülését követően négy mérkőzésre tiltotta el Gróf Dávidot, a Ferencváros kapusát, aki az Újpest elleni hétvégi derbin két kézzel fellökte a labdaszedőt.

Mint ismert, Gróf Dávidot azonnali piros lappal küldte le a pályáról Bogár Gergő játékvezető az Újpest–Ferencváros vasárnapi rangadón A korábbi válogatott kapus önmagáról teljesen megfeledkezve két kézzel fellökte az egyik labdaszedőt a ráadás perceiben, ezt követően pedig kisebb tömegjelenet is kialakult a kapujánál.

Labdarúgó NB I
2025.10.21. 08:38

Gróf Dávid tette elhomályosította a derbit

Geiger Bálint: Nem azon az egy-két másodpercen múlik a győzelem, nem lehet ellökni egy labdaszedő kisfiút.

Gróf egyébként később elnézést kért viselkedése miatt.

Az MLSZ szerdán arról számolt be hivatalos honlapján, hogy a kapus négymeccses eltiltásban részesült: „Gróf Dávid Attila (FTC) súlyos sportszerűtlenség miatt 4 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltásban és pénzbüntetésben részesült” olvasható az MLSZ honlapján.

A Fegyelmi Bizottság további büntetéseket is kiszabott a szerdai ülése után:

  • A FEB a Nyíregyháza–ZTE mérkőzéssel kapcsolatban a Nyíregyháza Spartacust a szabályzat megszegése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesíti.
  • A FEB a Nyíregyháza Spartacust összevont eljárásban (a Paks, az Újpest és a ZTE elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.
  • A FEB a DVTK-t összevont eljárásban (az FTC és a DVSC elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató kifejezések bekiabálásai és szurkolói rendzavarások miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.
  • A FEB az ETO FC-t összevont eljárásban (a Puskás Akadémia és a DVSC elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.
    Az NB II-ben pedig FEB a Honvéd–Békéscsaba mérkőzéssel kapcsolatban a Honvédot, szurkolóinak megbotránkoztató kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
5 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
10 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Gruber Zsombor: Mindenki bizonyítani szeretne most Borbély Balázsnak

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 07:13

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39
Ezek is érdekelhetik