Bemutatták az új Sauber-Petronast

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2003.02.09. 20:45
Címkék
Vasárnap Zürichben bemutatták a Sauber-istálló új C22-esét, amelyet már a teszteken megcsodálhattak az érdeklődők, de a végleges festését csak e hét végén láthatták. Peter Sauber csapatfőnök alakulata 2001-ben a három élcsapat, a Ferrari, a Williams és a McLaren mögött a negyedik legeredményesebb istálló tudott lenni, de tavaly visszaesett  a gyári csapattal induló Renault mögé, az ötödik helyre került. A svájci üzletember célja, hogy 2003-ban ismét a legjobb középcsapat legyen a Sauber, sőt olykor törjön borsot a nagyok orra alá.
,,A legjobbak akarunk lenni azok közül, akik a dobogós istállókat üldözik. Ha azt vesszük, hogy a tízből hét team élvezi egy-egy hatalmas autógyár támogatását, privát csapatként ez a terv merésznek tűnhet, de nem kételkedünk benne, hogy megvalósítható” – nyilatkozta Sauber az "Autó a havon” elnevezésű zürichi rendezvényen.Sorozatban a harmadik évét kezdi el a csapatnál a német Nick Heidfeld, és Heinz-Harald Frentzen személyében immár a harmadik társsal dolgozik. A két pilótát nemcsak az állampolgársága, hanem szülővárosa is összeköti, hiszen mindketten Mönchengladbachban nőttek fel. Heidfeld és Frentzen is elégedett az eddigi tesztekkel, és nagyon várja már az egy hónap múlva kezdődő idényt."Szinte mindenben új a C22-es, de már az első kilométereitől kezdve tökéletesen működött. Ezzel a géppel minden versenyen pontot kell szereznünk” –mondta Heidfeld a Willy Rampf által tervezett négykerekűről. "Nagyszerű az egyensúlya, kiválóan kezelhető autó, és ami a legfontosabb, a beállítások változtatásaira kiválóan reagál. Máris tisztában vagyunk vele, hogy a kocsi nagyon erős”– tette hozzá Frentzen.A csapat motorját és váltóját a Ferrari szállítja, a bázist az F2002-es jelenti, a csapat csak a legapróbb simításokat végzi el rajta. A Ferrari szó természetesen 2003-ban sem szerepel a csapat nevében, a motort, ahogy az elmúlt években is, Petronasként emlegeti a sportvilág. A csapat amellett, hogy megtartotta a Red Bull támogatását, szerződést kötött a Mobile TeleSystemsszel, Oroszország és Kelet-Európa vezető mobiltelefon-ellátójával.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
6 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik