Jégpálya nélkül az újpestiek

SZ. M.SZ. M.
2004.01.12. 21:30
Címkék
A Sportfolió Kht. hétfőn írásban szólította fel az Újpest jégkorongszakosztályát, hogy műszaki okok miatt a játékosok ne használják a december 22-én átadott Megyeri úti pályát.
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
A december végi avatón még nem gondolták, hogy ilyen gyorsan kiürül a jégcsarnok (Fotó: Meggyesi Bálint)
Joós Zoltán szakosztályelnök értetlenül áll a kialakult helyzet előtt: "Hétfőn előbb egy telefonhívást kaptunk, hogy az utánpótláscsapatok ne menjenek fel a jégre, és délután negyed háromkor megjött a hivatalos fax is."
Ugyan a pletykák szerint az lehet a háttérben, hogy a Sportfolió Kht. és az UTE között anyagi természetű nézetkülönbségek vannak, ám Szigetvári Viktor, a GYISM sajtófőnöke egyértelműen kizárta ennek a lehetőségét: "Valóban folynak a tárgyalások a két érintett fél között, de a jégcsarnok bezárása természetesen semmilyen összefüggésben nincs ezzel. Eddig próbaüzem volt, amely a jégkorong Magyar Kupa négyes döntőjével lezárult. A kht. nem szerette volna, hogy az eseményt új helyszínre kelljen vinni, ezért most következik a teljes körű átadás-átvétel, s ha mindent rendben találnak az illetékesek, akkor a tervek szerint mintegy tíz-tizenkét nap alatt elkészülnek."
Az újpestiek ezt meg is értenék, ha az egész nem úgy érte volna őket, mint derült égből a villámcsapás. Joós Zoltán amondó, ha erről a múlt héten tudnak, így szervezik az életüket, nem terveznek a csarnokba edzéseket, és nem kötik le például a Ferencváros elleni televíziós mérkőzést január 20-ára. Így viszont a hokisok hétfőn a kiírás szerint mentek az edzésre, és akkor szembesültek a ténynyel: nem engedik be őket.
"Ezen nincs mit szépíteni, súlyos mulasztás történt, mégpedig a Sportfolió Kht. részéről – tette hozzá Szigetvári Viktor. – Tudom, hogy ez nem oldja meg az újpestiek gondjait, de elnézést kérek a GYISM nevében az érintettektől, és megígérem, hogy igyekszünk minél gyorsabb és jobb megoldást találni. Ami pedig a pletykákat illeti, a két fél közötti tárgyalástól függetlenül, a műszaki átadás-átvétel után természetesen ismét megnyílik a Megyeri úti jégcsarnok."
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
28 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–1

Foci vb 2026
30 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
41 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
46 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
53 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
55 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik