Játékossors: visszavonul a magyar származású, de osztrák válogatott játékos

MTI MTIMTI MTI
2017.07.12. 16:51
Az Osztrák Labdarúgó-szövetség a hivatalos oldalán jelentette be, hogy Garics György felhagyott a profi futballal, visszavonult. A szombathelyi születésű játékos a jövőben az olasz amatőr Imolese Calcio 1919 csapata mellett dolgozik majd.

„Egy ponton elkerülhetetlen a visszavonulás” – mondta a szombathelyi születésű játékos, aki 14 évesen költözött Ausztriába.

A 33 esztendős védő 41-szer szerepelt az osztrák nemzeti együttesben, amellyel részt vett a 2008-as és a tavalyi Európa-bajnokságon. Utóbbin a magyarok elleni csoporttalálkozón saját bevallása szerint mindkét himnuszt énekelte.

Garics a Rapid Wienben kezdte a pályafutását, majd játszott a Napoli, az Atalanta és a Bologna színeiben. Utolsó klubja a Darmstadt volt, amelytől tavaly augusztusban távozott.

Legfrissebb hírek

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
2026.06.24. 23:55

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Luka Modric a vb után visszavonul – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.05.27. 17:07

Jászapáti Petra: Visszavonulok!

Téli sportok
2026.05.22. 16:00

„Köszönöm, hogy részesei voltatok az utamnak” – visszavonul a kétszeres BL-győztes Dragana Cvijics

Kézilabda
2026.05.21. 12:26

Németh Krisztián: El tudom viselni, hogy csodagyerek maradok

Labdarúgó NB I
2026.05.19. 15:45

Női kosárlabda: Dubei Debóra visszavonul a válogatottól

Kosárlabda
2026.05.19. 09:01
Ezek is érdekelhetik