Gyász: elhunyt a kétszeres Európa-bajnok magyar ökölvívó
Hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt Badari Tibor, kétszeres Európa-bajnok ökölvívó.
A magyar sportági szakszövetség csütörtökön tájékoztatta az MTI-t a Mátészalkán született 66 éves sportember haláláról, aki hónapok óta rákbetegséggel küzdött.
Badari Tibor a Csepeli Papír és a Bp. Honvéd versenyzője volt, legnagyobb sikereit 1971-ben a madridi és az 1975-ös katowicei Európa-bajnokságon érte el. Előbbit harmat-, utóbbit pedig pehelysúlyban nyerte meg. A magyar válogatottban 1967 és 1976 között szerepelt, a mexikóvárosi és a montreali olimpián is részt vett. Sportolói karrierjét követően edzői diplomát szerzett, a Honvéd és a Zuglói BC vezetőedzője is volt.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista
Minden más foci
2026.06.12. 08:34

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó
Jégkorong
2026.06.11. 07:06
Ezek is érdekelhetik





