Tenisz, Fed-kupa: szerdán rajt a portugálok ellen Izraelben

MTI MTIMTI MTI
2013.02.05. 15:41
A portugálok ellen kezd szerdán a magyar női teniszválogatott a Fed-kupa euro-afrikai zónájának tornáján, amelynek csoportmérkőzéseit szombatig bonyolítják le az izraeli Eilatban.

Barátosi Levente Fed-kupa-kapitány az MTI-nek elmondta, hogy az angolok ellen kevesebb a mieink esélye, Portugáliával szemben 50-50 százalékot adna, míg a bosnyákokat tavaly sikerült 2–1-re legyőzni, és ellenük most is győzelmet vár.

„Babos Timi a múlt héten gyomorpanaszok miatt adta fel a meccsét Thaiföldön, ezzel együtt fizikailag rendben van, nem sérült, úgyhogy fontos szerephez juthat a válogatottban” – mondta a legelőkelőbb helyen jegyzett magyar játékosról a szakvezető, aki szerint az esténként Izraelben tapasztalható öt fok különleges körülményeket teremthet a pályán.

Barátosi hozzátette: az egyeseket várhatóan Babos Tímea és Arn Gréta vívja, míg párosban Babos és Marosi Katalin szerepelhet. A hétfőn érkezett magyar csapatnak tagja még Jani Réka-Luca is. „A cél a csoport második helyének megszerzése” – mondta a szakvezető.

Csütörtökön a bosnyákokkal, pénteken a britekkel találkozunk, a meccsek mindennap közép-európai idő szerint 9 órakor kezdődnek. A nemzetek világranglistáján Nagy-Britannia a 18., Portugália a 32., Magyarország a 34., míg Bosznia-Hercegovina a 44. helyen áll.

A Fed-kupa euro-afrikai zóna I. csoportjának 16 válogatottját négy négyes csoportba sorolták, a csoportgyőztesek kieséses rendszerben mérkőznek a feljutásért. A két továbblépő gárda a Világcsoport rájátszásában folytathatja a küzdelmet.

„Babos Timi a múlt héten gyomorpanaszok miatt adta fel a meccsét Thaiföldön, ezzel együtt fizikailag rendben van, nem sérült, úgyhogy fontos szerephez juthat a válogatottban” – mondta a legelőkelőbb helyen jegyzett magyar játékosról a szakvezető, aki szerint az esténként Izraelben tapasztalható öt fok különleges körülményeket teremthet a pályán.

Barátosi hozzátette: az egyeseket várhatóan Babos Tímea és Arn Gréta vívja, míg párosban Babos és Marosi Katalin szerepelhet. A hétfőn érkezett magyar csapatnak tagja még Jani Réka-Luca is. „A cél a csoport második helyének megszerzése” – mondta a szakvezető.

Csütörtökön a bosnyákokkal, pénteken a britekkel találkozunk, a meccsek mindennap közép-európai idő szerint 9 órakor kezdődnek. A nemzetek világranglistáján Nagy-Britannia a 18., Portugália a 32., Magyarország a 34., míg Bosznia-Hercegovina a 44. helyen áll.

A Fed-kupa euro-afrikai zóna I. csoportjának 16 válogatottját négy négyes csoportba sorolták, a csoportgyőztesek kieséses rendszerben mérkőznek a feljutásért. A két továbblépő gárda a Világcsoport rájátszásában folytathatja a küzdelmet.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik