Tokió 2020: az ausztrál és a kanadai csapatot is kevesen képviselik a megnyitón

(Fotó: AFP)
Az ausztrál és a kanadai olimpiai csapatnak is csak a töredéke vesz részt a pénteki nyitóünnepségen – írja az MTI.
A kanadai delegáció csütörtöki tájékoztatása szerint a 370 főt számláló küldöttségből mindössze 30-40 fő lesz jelen az Olimpiai Stadionban magyar idő szerint 13 órakor kezdődő ceremónián. A kanadaiak zászlóját a kosaras Miranda Ayim és a rögbis Nathan Hirayama viszi majd.
A valaha volt legnagyobb csapatukkal – 478 sportolóval – részt vevő ausztrálok közül 50-en lesznek ott a pénteki megnyitón, őket hat hivatalos személy kíséri majd. A kéz zászlóvivő az úszó Cate Campbell és a kosárlabdázó Patty Mills.
A koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztott tokiói olimpia – melynek egyes versenyszámai már zajlanak – hivatalosan pénteken kezdődik és augusztus 8-ig tart.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





