Tokió 2020: két újabb strandröplabdázó lett koronavírusos

Taylor Crabb (Fotó: AFP)
Az egyaránt strandröplabdázó amerikai Taylor Crabb és a cseh Markéta Sluková is megfertőződött koronavírussal a tokiói olimpia előtt – írja az MTI.
Crabb összesen négy pozitív tesztet adott, emiatt nem tud rajthoz állni az ötkarikás játékokon. A tünetmentes strandröplabdázó elmondta, be van oltva a vírus ellen és az Egyesült Államokból negatív teszteredménnyel utazott el Japánba, ahol azonban az újabb vizsgálat kimutatta a kórokozó jelenlétét.
Crabb helyett Tri Bourne lesz a negyedik olimpiáján szereplő Jake Gibb párja a viadalon.
Markéta Sluková a cseh csapatból már a második, aki megfertőződött a vírussal, korábban Ondrej Perusic szolgáltatott pozitív eredményt. Mellette az asztaliteniszező Pavel Sirucek, illetve két cseh edző is a fertőzötteknek fenntartott hotelban van jelenleg.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





