Gyász: elhunyt az első magyar Eb-érmes súlyemelő
Hosszan tartó, súlyos betegség után, életének 80. évében pénteken elhunyt Balogh István, a súlyemelősport első magyar Európa-bajnoki érmének szerzője. Haláláról a család tájékoztatta az MTI-t.
Balogh István az 1957-es katowicei Eb-n pehelysúlyban lett második összetettben.
Aktív pályafutása befejezése után edzőként dolgozott tovább az egykori Csepel SC-nél. Számos tanítványa sikerrel képviselte a magyar színeket a különböző világversenyeken, érdemei elismeréseként mesteredzővé választották.
Balogh István az 1957-es katowicei Eb-n pehelysúlyban lett második összetettben.
Aktív pályafutása befejezése után edzőként dolgozott tovább az egykori Csepel SC-nél. Számos tanítványa sikerrel képviselte a magyar színeket a különböző világversenyeken, érdemei elismeréseként mesteredzővé választották.
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik




