PMFC: török edzőtábor, külföldi kiszemeltek, Pölöskey mehet

2014.01.20. 11:57
Bár továbbra sem lehet tudni, hogy Matyi Dezső tulajdonos támogatásmegvonása után ki finanszírozza majd hosszú távon a Pécsi MFC labdarúgócsapatának működését, Márton Gábor edző a lehetséges erősítési tervekről, illetve külföldi edzőtáborról is nyilatkozott a Nemzeti Sport Online-nak a ma délelőtti edzést követően.

„Mind a három fronton, a bajnokságban, a Magyar Kupában és a Ligakupában is állunk, és a klub anyagi helyzetétől, illetve a keret létszámának csökkenésétől függetlenül szeretnénk az NB I-ben előrébb lépni a hetedik helyről, illetve a két kupasorozatban is minél tovább jutnánk – nyilatkozta az NSO-nak a PMFC edzője, Márton Gábor, aki a tervezett erősítésekről is beszélt. – Az egyik megoldandó poszt, a balhátvéd pozíciója, amelyre elsősorban külföldi játékosokban gondolkodunk, a héten érkezhet is próbajátékos. Ugyanakkor semmiképpen sem a délszláv vonalról, hanem inkább Nyugat-Európából igazolnánk, de ehhez az is kell, hogy rendeződjön az anyagi háttér. Tervezünk erősítést kapusposztra is, itt azonban kizárólag magyar labdarúgóban gondolkodunk."

A szakember elmondta, szerepel a tervek között egy törökországi edzőtábor is, de erről még nem született végleges döntés.

Márton Pölöskey Péterről is beszélt. A csatár a DVSC kölcsönjátékosaként játszott ősszel Pécsen, úgy volt, hogy Kecskemétre igazol, mivel azonban a Szuperkupában játszott a Lokiban, harmadik csapatban már nem szerepelhet – így, ahogy arról már beszámoltunk, kérdéses a jövője. A PMFC vezetőedzője kérdésünkre elmondta, nem számít a csatárra, akinek azonban nyárig szól a kölcsönszerződése a baranyaiaknál, így továbbra is Pécsen edz, de a többiektől külön. Kérdésünkre válaszolva egyelőre a csatár sem tudta megmondani, mi lesz vele, az egyelőre nem került szóba, hogy visszatér Debrecenbe.

A PMFC-ből a télen eddig Dibusz Dénes, Gaál Miklós és Eke Uzoma távozott és Pölöskey mellett kérdéses Djordje Jocsics sorsa is.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A PÉCSI MFC-NÉL
Érkezők:Molnár Péter (Kozármisleny – lejárt a kölcsönadási szerződése)
Távozott/távozhat: Dibusz Dénes (Ferencváros), Gaál Miklós (Kozármisleny), Djordje Jocsics (szerb, ?), Pölöskey Péter (Debreceni VSC – kölcsönből vissza?), Eke Uzoma (nigériai, szabadon igazolható)
Kiszemeltek: Carlos Indiano (spanyol, Albacete Balompié)

 

Legfrissebb hírek

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
5 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
12 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
13 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18
Ezek is érdekelhetik