Euro 2008: török ünneplés Bécsben és Németországban

2008.06.12. 13:32
A török labdarúgó-válogatott szerdán Bázelben győzte le 2-1-re Svájcot az Európa-bajnokságon, mégis az igazi ünneplésre Bécsben és a nagyobb német városokban került sor a vendégmunkások jóvoltából.
Bécsben több száz török szurkoló autókban ülve haladt keresztül a városon, dudálással és énekléssel adva tudtára a helyieknek Fatih Terim csapatának sikerét, majd a belvárosban ütöttek tábort és kezdtek hangos mulatozásba. Frankfurtban 6000 török drukker nézte egy óriáskivetítőn a találkozót, s itt is, valamint Berlinben és Brémában a meccs után rögtönzött parti kezdődött. A német rendőrség megkönnyebbüléssel fogadta a török sikert, mivel egy esetleges vereség után rendbontásoktól tartott.
Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Asztalitenisz Eb: női csapatunk a nyolcaddöntőben búcsúzott

Egyéb egyéni
2025.10.16. 11:46

Véget ért a szenior padel Eb, a magyar kapitány életet mentett

Egyéb egyéni
2025.10.13. 11:25

Sikeres Eb-t zártak a magyar fekvenyomók

Egyéb egyéni
2025.10.02. 13:27

Megvan a magyar keret az evezős beach sprint Eb-re

Egyéb egyéni
2025.10.02. 10:07

Visszatérhet az úszók, atléták és tornászok közös Eb-je

Úszás
2025.09.29. 13:18
Ezek is érdekelhetik